THANK YOU FOR YOUR SUPPORT!


2015-16 Gridiron Club Membership

Coaching Staff
Borich, Matt '01 & Kelly
Bowes, John
Montgomery, R.D.
O'Connor, Michael
Susan, Joe & Cindy

Lambert Cup Level ($5,000 or more)
Benjamin, Ron '67, P'98 & Patricia P'98
Brown, Chip '87
Burman, George '73
D'Amelio, Frank P'15 & Cam P'15
Dearstyne, Bill '62 & Tockey
Garrity, Norm '63, P'87, '90, '94 & Mary Lou (Roppel) '64, P'87, '90, '94
Gorman, John P'19 & Elizabeth P'19
Johnson, Charlie '63, P'95 & Alice P'95
Kadien, Tom '78 & Anne Marie
Marren, David '83, P'15, '17 & Caroline (Dillon) '83, P'15, '17
Mulhall, Brian '89 & Deborah
Rohrbaugh, Luke '71, P'12
Schiano, Greg '88, P'19 & Christy (Mitchell) '90, P'19
Simon, Herm '51
Sommers, John '61 & Cathy (Peyser) '61
Thompson, Mike '83 & Hallie
Willcox, H.J. '88
Williams, Bob '62

Champions Level ($1,000 to $4,999)
Andersen, Ric '83 & Gretchen
Arentowicz, Frank '69 & Sara Nichols
Axe, Michael '75
Bagdy, Chuck '76
Baker, Tim '80 & Phong
Benevento, Mike '93 & Taylor (Meding) '93
Bent, Hamlet P'17 & McGwin, Madonna P'17
Berardinelli, David '93 & Alicia
Berg, Dr. Ken P'17 & Tammy P'17
Bravman, President John & Wendy Wright
Cangelosi, Charles '97
Cangelosi, Mike '06
Capone, Roland '66
Carroll, Chuck '68 & Carol Swarner
Chernin, Mitch & Michelle
Coleman, George P'99 & Marla P'99
Coleman, Ross '99
Cosgrove, Ray '62 & Dot (Bahrs) '62
Damaschke, Dennis '76 & Mary Lynn (Lemmer) '76
Deibler, Corey '01
DiBernardo, Ian '92
Dominick, Tom '87 & Kim
Duda, Dr. Marcus '78, P'15 & Meg P'15
Elliott, Ben '66, P'16 & Troy P'16
Fallon, Tom '68
Femovich, Bob '72 & Carolyn
Gibson, Justin '05 & Lacey
Glus, Rob '95 & Elizabeth (Kodak) '95
Grigg, Doug '59
Gruver, Bill & Joan
Gutman, Steven '70 & Dee Ann Pries
Hart, Ed '85 & Sarah (Manuel) '86
Havrilak, Sam '69
Henesey, Brian '92 & Caroline (Shantz) '91
Hislop, Jim '79, P'11, '16 & Missy (Schroth) '78, P'11, '16
Iovine, Luke '87
Jansen, Keith '85 & Carol (Guscott) '84
Johnson, Richard '84 & Carole
Jordan, David P'19 & Charletta P'19
Kimball, Andy '83
Kress, Jeffrey '75, P'05 & Cynthia P'05
Layman, Dick '65 & Connie (Gent) '66
Lewis, Ronald '69
Lillis, Scott '88 & Sandra
Liprando, Larry P'18 & Tammy P'18
Luccarelli, Gene '71
Makovsky, Brian '90
Manigan, Mark '94
Marinak, Dr. Doug '70
Marshall, Jim '88
Martin, Tom '92 & Cindi (Weinrich) '93
Marvel, Lee P'15, '03 & Suzanne P'15, '03
Mauritz, Peter '81
McDevitt, Dr. Eddie '73 & Amy (Kingston) '74
McDonald, Michael '80
McGrath, Buzz '77
MCKC LLC
Meenan, Daniel '89 & Theresa (Fuhs) '90
Murphy, Brian '88 & Valerie Voyzey-Murphy
Murphy, Dr. Neil '60
Nauman, Doug '73 & Susan (Gicquelais) '74
Nesselbush, Bob '86 & Marlene
Noteboom, Stephen '96
Patzwall, Bob '60
Pechin, Michael P'19 & Jacquelyn P'19
Phillips, Dave '83
Rabel, Jeff '97
Reitze, Dave '65
Reitzel, Ed '61, P'90 & Patricia P'90
Renock, Steve '74
Riker, Ralph '57
Rinaldo, Tony '60 & Lee
Robinson, Ed '86 & Cherisse
Rutter, Eric '93 & Becky
Sakowski, John '96
Scott, Gary '86 & Mae 
Sheldon, Richard P'17 & Susan P'17
Sill, Bob '84
Skelton, Dick '60 & Cindy (Helgren) '68
Stolz, Bob
Suth, Rich '92 & Kimberly
Thistlewaite, Scott '94
Turri, Ralph '76
Twiford, Ken '62 & Gail (Carson) '62
Wallace, John '85 & Gayle
Welty, Andrew '95
Williams, George '89 & Randilyn

Touchdown Level ($500 to $999)
Balzofiore, Anthony P'20
Barnes, Dennis '91
Bastinck, Derek P'19 & Wendy P'19
Cadman, Cale '10 
Chambers, Carl '89, P'17, P'19 & Karen (Decamp) '89, P'17, P'19
Clements, Rennie '63
Coca-Cola
Collins, Tim '85 & Tricia Greenwood
Craig, G. Michael '73 & Sharon (Douton) '71
Curtis, Noel
Davies, Peter '85, P'17 & Sabrina P'17
Donahue, Dr. Ken '71
Dretar, Bob '64
Dzurinko, Andy '65
Eberhardt, Bob '69 & Gale (Brewer) '69
Farrell, Thomas '99 & Megan
Fastuca, Doug '87 & Lindsey
Freeman, James '66
Friday, Brandon '08
Fritz, Gary '82
Gaines, Burger '89 & Lynne
Gay, Brian '96 & Kathleen
Giacomelli, Don '71
Gilleland, Scott '89
Green, Eric '93 & Angelique
Guyton, Zachary & Sherene
Hagman, Eric P'15  & Mary Lou P'15
Hall, Pete '78, P'08 & Marty P'08
Hatajik, Todd '91 & Lori (Makovsky) '92
Hemphill, Bob '58 & Pat (Reish) '59
Heuer, John '87
Lee, Michael P'10 & Rhonda Waller-Lee P'10
Leef, Jonathan '88 & Deborah (McBride) '88
Luko, Daniel P'18 & Carrie P'18
Maloney, R.J. '93 & Andrea (Sauchelli) '93
Marks, Bobby '67, P'93, '94, '02 & Geraldine P'93, '94, '02
McClinchie, Col. Alex '64 & Molly
Melberger, Mickey '61, GP '14 & Ruth GP'14
Morse, Lindsey P'06
Newcomb, Mal '63, P'88, '93, GP'19 & Carol P'88, '93, GP'19
Ondrasik, John '73 & Kathleen
Pettit, Ray '53 & Peggy
Ratkus, Ted '65
Rivera, Steve '08
Robinson, Jerry P'19 & Donna P'19
Robinson, Mike '68 & Kathanne
Rost, Larry '67
Schumacher, Jeffrey P'17 & Mary Ann P'17
Shehadi, Fred '54, P'81, '84, '89, GP'17 & Carol P'81, '84, '89, GP'17
Shinn, Larry & Nancy
Smith, J.D. '67
Snyder, Shane '84
Soars, Blair '82
Sojka, Dr. Gary & Sandy
Stanley, Matt '00 & Annie
Sydnor, Willie P'19 & Katherine P'19
Talley, Tom '62 & Elizabeth
Trapuzzano, Shawn
Turrell, Joel 
Utke, Steve '05
Vollmar, Jason '11
Weaver, Dick '68
Williams, Chet P'17 & Sue P'17
Zarlinski, Stephen '69, P'89, '92 & Lorraine P'89, '92

Orange & Blue Level ($250 to $499)
Adams, Tom P'18 & Elise P'18
Aiello, Scott '86
Alexander (Weeks), Ella '67, P'90, GP'19 & David P'05
Allsworth, Harry '52
Anderson, Abdullah P'18 & Octavia P'18
Applebees (Rose Casual Dining)
Arcangelo, Michael P'19 & Karen P'19
Barimo, Steve '90
Bauersfeld, Margaret 
Beblo, Ang '02
Berelson, Stu '59, P'91 & Betty P'91
Beres, Daniel & Barbara
Bergfeld, Dr. John '60, P'86 & Wilma P'86
Black, Pete '82 & Maura 
Brown, Hollis '69 & Gail (Puderbaugh) '69
Brunt, Larry '77
Callahan, Brian '86 & Romy (Grant) '87
Caruso, Scott
Clark, Ron '84
Collett, Doug '82 & Kelly (Trageser) '82
Conners, Roger '59, P'82 & Carolyn P'82
Cooper, Colby '99 & Jaime
Dailey, The Honorable John '74
D'Aloia, Paul '80
Doak, Ken '71, P'09, '12, '16
Dobbs, Don '54 & Glenn
Dorwart, Stephen '91
Eachus, Jack '60 & Delores
Eck, Stephen '73 & Deborah
Ferguson, Ian '85 & Teresa
Fralick, Jason '93 & Desiree
Gilkey, Clint '60 & Sammy
Haering, Joe '65
Hart, Duane '94
Heather, Fred '65
Henry, David '86 & Kelly (Kern) '88
Hettche, Ray '60
Higgins, Bill '91
Ityokumbul, Terna '13
Johnson, Rev. Bruce '70 & Lois (Ranck) '71
Johnson, Chuck '67
Jostens, Inc.
Kanty, Chuck '73
Kaslander, Bob '84, P'16 & Amy P'16
Kawczenski, Matt '03 & Jennifer Wrigley '03
Kelly, Brian & Michaele
Kinner, Bill P'18 & Jennifer P'18
Klenovic, John '72
Klinger, Erik '94
Kosakowski, Bill '89 & Gina
Kunar, Matthew '99 & Jillian
Laukien, Stefen '13
Lee, Billy P'18 & Janice P'18
Le Mon, William '54

Lemon, Rich '97
Locey, Al '83
Luce, Steve '76
Lustig, Justin '01
Lynch, Mark '80

MacGibbon, Glen '83 & Jamie
Maiolo, Michael '89
Manigan, Ed '65
Mathias, Larry '60
Mayock, Matthew '89
McDowell, Don '00 & Erin (Windle) '00
McFarland, Will '86
Miller, Bob '68
Miller, Mark '96
Minker, Marion '55
Morgan, Phil '64 & Karen
Morse, Darrell P'18 & Wendy P'18
Mozal, Nick '08
Newcomb, Todd '88, P'19 & Heather Dawson P'19
Nitti, John P'17 & Patricia P'17
Novak, Darryl '63 & Sigrid (Christensen) '64
Omsberg, Jim '66
Onsdorff, Kim '69 & Melinda
Owers, Paul P'19 & Lisa P'19
Parisi, John P'19 & Trish (Moriarty) '86, P'19
Patton, William P'94 & Sharon P'94
Pavlechko, Tim '91
Plodwick (Baker), Linda '82
Ranck, Jeff & Deb
Readinger, Greg '02
Reese, Walter '88
Retter, Al '70
Richard, Alan P'18 & Maureen P'18
Rohrbaugh, Carson '12
Romango, Kevin P'17 & Lisa P'17
Ruger, Randy '70
Sabo, Gene '68
Scheurer, Robert '88 & Sheila
Selinsgrove Ford
Smyer, Mick & Piper, Pat
Strohecker, Russ '95
Swanson, Craig '06
Tomeo, Jim '80, P'13, P'15, P'16 & Dara P'13, P'15, P'16
Tufts, Brad
Vernoy, Bob '58
West, James '63
Williams, Doug '63, P'92, P'87 & Jane P'92
Yackel, John '92 & Allison (Zimmerman) '93
Zappa, LtCol. Dan '94
Zarkoski, Dave P'19 & Mary Jude P'19

Gridiron Level
Alexander, Tom '62, P'87 & Roberta P'87
Anderson, Fran '90
Anderson, Tyler '11
Atkins, Carter '85 & Hansook
Austin, Paul '91 & Brenda
Barrick, Brett
Bering, Joseph '74, P'04 & Ann P'04
Bernardini, Brad '94
Berry, Ryan '05 & Jenni (Brundage) '05
Biemer, Tom '84
Bolte, Tim '12
Bolte, Tim P'12 & Sheila P'12
Bongiovanni, Richard '82 & Dawn (Sanderson) '82
Borich, Jeffrey P'01 & Ginger P'01
Boyer, Dave '73 & Joanne
Brennan, Rob P'17 & Nancy P'17
Brodsky, Jordan '10
Bromfield, Wayne & Kathy
Bronson, Brian '99
Brown, Steven '88
Brown, Steven '94
Brune, Joseph '56
Brunnet, Bob '74 & Gail (Flannery) '74
Buck's Service Station
Buell, Harry '88 & Janine (Ferrell) '88
Bukovec, Buk '84
Bzdick, John '03
Caldwell, Tim '87
Campana, Jack '50, P'81 & Joan P'81
Carita, Joe '87, P'18 & Valerie P'18
Carpluk, Dr. William '78 & Clare
Cestari, Ken '58 & Ginny
Chiarolanzio, Martin P'20
Chiccino (McGee), Anne '69
Chironna (Alimisis), Katherine '55
Chitty, Andrew P'20
Christie, Tim '83 & Donna (Petty) '83
Citron, Jay '58
Claycomb, Larry '60 & Ann (Campbell) '61
Commerford, Gerry
Congdon, Kevin '81
Conrad, Kari & Terry
Coons, Bob '67
Cox, Denny '60, P'88 & Christina P'88
Cullen, James '65
Daniels, Dominique '15
Davenport, Anthony P'17
Davidson, Mike '77, P'06, '08, '12 & Sharon (Mahony) '79, P'06, '08, '12
Decker, Andy '06
DeFloria, Joe P'18 & Tammy P'18
DelMauro, Rob P'16 & Donna P'16
DeNick, Frank '12
Deppen, Thomas & Betty
Dombeck, Charles P'10 & Gail P'10
Donahoe, John & Suzanne
Duncan, Jeff P'16 & Cindy P'16
Durtan, Stan '73 & Cynthia (Haigh) '73
Elliott, Joe '64
Erb, Lester '91 & Eileen
Erdeljac, Chuck '73
Fennimore, William P'20
Fichter, Jeff '64
Fick, William '70
Finn, Eugene P'19 & Terry P'19
Fitzsimmons, Bob '58
Flavell, Stu '81
Foley, Ed '89
Fritts, Pete '60 & Page
Geisler, Barry '93
Gibbon, Bob '85 & Lauren (Gramens) '86
Gibson, David '04
Giordano, Ron '63 & Joan
Golden, Paul P'18
Green, Eric '93 & Angelique
Grieb, Terrie
Griffith, Bart '97 & Danica 
Grosswirth, Herbert '52
Gruver, Jack
Gutowski, Walt P'13 & Charlene P'13
Hagman, Nevin '15
Hall, Dr. Walter '51
Harder, Bob '59 & Christena 
Hardman, Mike '07
Hardt, John & Carole Bourgeacq-Hardt
Hardy, Todd '94
Hare, Kenneth
Hart, Jeff '93 & Amy (Lauver) '02
Hart, Lewis '59
Harvey, Tom
Hauck, Ed '75 & Stefanie
Heneghan, Jim '80
Henn, Jim '68
Henry, Andy '89 & Colleen (Samuels) '91
Herb, Kyle '07
Hess, Tim P'17 & Kim P'17
Holmes, Bob '58
Hoover, Stephen '85
Hopple, Dennis & Betty Jean
Horan, Mark P'18 & Ann P'18
Hubka, Gene '47
Hubka, Terry '68 & Mary
Ityokumbul, Terna '13
James, Mark '73 & Diane 
Jegede, Christopher P'16 & Francena Mason-Jegede P'16
Jones, Willie '73
Karlovec, Luke '58 & Sandy (Glenn) '60
Kased, Ramy P'16
Kaufmann, Dick '68, P'98 & Elizabeth P'98
Kenner-Robertson, Beverly P'12
King, James P'16 & Francine P'16
Klaber, Rich '55 & Judy (Beattie) '55
Klingerman, Clint P'18 & Renee P'18
Kopp, Travis '95
Koppes, Margie '58
Kosiras, Chris '79
Kraus, Danielle '99
Kruk, Greg '73
Krutchkoff, Todd '91 & Megan 
Kuhn, George '70 & Nancy (Straehl) '71
Kutz, Chuck '89
Lampl, George '89
Landis, Daryl '91
Lauro, Tony P'19 & Tammy P'19
Lee, Josh '10
Leskifo, Michael '75
Leskinen, The Honorable Steve '75
Letteer, John '68 & Jeanne
LoGrippo, Joe '60 & Carol
Loyer, Jim '74 & Mary (Knisley) '74
Marconi, Gregory
Marsilio, Chad '01
Marsilio, Tom P'04, '01 & Robin P'04, '01
Mayer, Walter '62
Medrano, Jose P'17 & Beverly P'17
Meyer, Karl '77
Miller, Christopher '90
Mironov, Scott '87, P'15, '18
Montagna, Jeff '05 & Lindsay Morton '05
Montagna, Sam P'05 & Joann P'05
Moore, Leslie
Morgan, Bub '66
Morgan, Dennis '63, P'92 & Barbara P'92
Morgensen, Thomas & Jean
Morris, John '92
Morrison, Craig '80 & Linda
Mowery, Bruce '85
Moyer, Ronald '68
Newcomb, David '93 & Jean Grambow
Noble, Ralph '49 & Jean
Noblett, Brandon '15
Norris, McKinley '81
O'Reilly, John '70 & Cynthia
Ordille, Paul P'19 & Joanne P'19
Ormsby, Michael '84
Orth, Drew '12
Oshinskie, Robert '93 & Jacqueline
Overdorff, Bill '68
Owers, Kasha P'19
Pangburn, Jim '84
Pechin, Bradford
Pecone, Christian '97
Pezak, Joe '71
Phelan, John P'10 & Linda P'10
Pinnock, Brandon '13
Pisano, Bill '92
Podbielski, Tony P'18 & Paula P'18
Powell, Ralph '92 & Tracey
Prado, Dennis '90 & Kerry (Hawkins) '90
Pyles, Peter P'18 & Heidi P'18
Quarto, Daniel '88 & Louisa (Hall) '90
Rabacs. Scott '89
Ranck, Craig '76 & Cathy
Rauscher, Victor '81
Reh, Donald '77 & Emily

Reisman, Bruce '58
Richards, Tom '64
Rielly, Jim '85
Riley, Chad P'19 & Alicia P'19
Rosevear, Scott & Courtney
Roush, Dick '51
Sampson, Robert '93
Sangimino, Joe '14
Schaetzle, Marty '83
Scott, Bill '58 & Phyllis (Gilman) '58
Seaman, Cal '50
Sease, Gary '65 & Sandra
Shelley, Penn '53 & Dee (Pieper) '59
Shepard, Shep '76 & Lisa
Skiavo, John '66
Smesko, John '72 & Debbie (France) '81
Snider, Scott '94 & Joann (Giannettino) '92
Spatafore, John '92
Spielman, Ed '48, P'70 & Betty Ann P'70
Stamos, Prof. Steve & Lucie
Stein, Bill '74 & Cyndi (Davis) '74
Sullivan, John '86 & Debbie (Hull) '86
Surgala, David P'09 & Susan P'09
Sweeney (McAllister), Cathy '84, P'96 & Tim P'96
Sylvia, Dino '87
Thompson, Mike '00
Tomlin, Paul '68, P'04 & Theresa P'04
Treston, Mike P'06 & Maureen P'06
Trotter, Nisan '05 & Yorelis
Tyrrell, Dick '63, P'88 & Gail (Kille) '64, P'88
Varano, Tony '02
Velt, Mike P'18 & Tracey P'18
Vidmer, Gary '80, P'13 & Jenny (Heine) '80, P'13
Vincent, Mike '67
Webber, Jack '52
Weis Markets
Weiss, Steven '89
Willcox, Cal '98 & Laura
Williams, Casey '10
Wisniewski, Mark '86 & Pamela
Wissman, Greg '08 & Deidre (Carlin) '08
Woodward, Hewett '93
Wrabley, Bill '51
Yackanicz, Nick '52
Yearick, Al P'84 & Mar Ellen P'84
Yeomans, Bill '70
Yuknus, Albert '85
Zappa, Richard P'94 & Priscilla P'94
Zentz, Richard '73
Ziegler, Stephen
Zorbo, Lorraine '72
Zurisko, James P'12 & Diane P'12