LEWISBURG, Pa. – Three-hundred forty Bucknell University student-athletes earned Dean’s List honors for the 2016 spring semester. Students must earn at least a 3.50 grade-point average (on a 4.0 scale) for selection to the Dean’s List.

Included among the student-athletes on the Dean’s List last semester were 48 student-athletes earning perfect 4.0 averages.

In addition, 275 spring sport student-athletes were named to the Patriot League Academic Honor Roll this past semester. To earn Honor Roll recognition, a student-athlete must achieve a grade-point average of 3.20 or better during the semester of competition.

Twenty-six of Bucknell’s 27 varsity sport programs achieved a team grade-point average of 3.0 or higher for the 2016 spring semester. The tennis team led all men’s sports with a 3.48 semester GPA, while the field hockey squad posted the highest GPA of all of BU’s sports with a 3.68 team average.

The following list features all Bucknell student-athletes who achieved Dean’s List (DL) and/or Patriot League Academic Honor Roll (HR) status for the spring semester of the 2015-16 academic year.

Spring 2016 Bucknell Dean's List/Patriot League Academic Honor Roll
ARIZONA      
Paradise Valley DL HR Brock Ghelfi, Sr., Men’s Lacrosse, Accounting & Financial Management (Brophy Prep)
CALIFORNIA      
Bonita DL   Haley Derrod, Jr., Women’s Water Polo, Computer Science (Eastlake)
Coronado   HR Claire Helmers, Jr., Women’s Rowing, Chemical Engineering (Coronado)
La Puente   HR Mariah Midyette, Sr., Softball, Early Childhood Education (Los Altos)
Los Altos DL   Charlie Niehaus, So., Men’s Water Polo, Accounting & Financial Mgmt. (Mountain View)
Los Angeles DL   Katie Price, Sr., Volleyball, Political Science (Harvard-Westlake)
Manhattan Beach   HR Peter Onusconich, So., Men’s Track & Field, Computer Science (Mira Costa)
Menlo Park DL   Tegan Stanbach, Jr., Women’s Water Polo, Women’s & Gender Studies-Philosophy (Saint Francis)
Moraga   HR Matt O’Reilly, Fr., Men’s Basketball, Undeclared (Prolific Prep Academy)
Pacific Palisades   HR Nick Steinfeld, Jr., Men’s Lacrosse, Economics (Brentwood)
Palos Verdes Estates DL HR Zach Henkhaus, Sr., Men’s Lacrosse, Interdepartmental & Political Science (Palos Verdes)
Poway DL   Victor Lopez, Sr., Wrestling, Economics (Poway)
Rancho Palos Verdes DL HR Becca Golding, Jr., Women’s Lacrosse, Markets, Innovation & Design (Palos Verdes)
Rancho Santa Fe   HR D.J. Magee, Jr., Men’s Golf, Markets, Innovation & Design (Torrey Pines)
Ross DL   Katherine DeRuff, Sr., Women’s Water Polo, Biology (Saint Ignatius Prep)
San Anselmo DL   Peter Krebs, Jr., Men’s Soccer, Accounting & Financial Management (Marin Academy)
  DL   Meghan Wentzel, Sr., Volleyball, Education (The Branson School)
San Francisco DL   Celeste Barker, So., Volleyball, Psychology (Saint Ignatius Prep)
    HR Jack Schoenberger, Jr., Baseball, Italian Studies & Political Science (Saint Ignatius)
  DL   Max Wilder, Sr., Men’s Water Polo, Civil Engineering (Menlo-Atherton)
Studio City DL   Martine McCarthy, Sr., Women’s Water Polo, Markets, Innovation & Design (Marymount)
Torrance DL HR Cindy Cherness, Sr., Softball, Animal Behavior (South)
CONNECTICUT      
Cheshire DL HR Bryan Adams, Sr., Men’s Tennis, Economics (Cheshire)
  DL HR Lindsay Smalec, Fr., Women’s Swimming & Diving, Undeclared (Cheshire)
Darien DL HR Grace Loh, Jr., Women’s Track & Field, Economics (Darien)
  DL HR Caroline Orem, Jr., Women’s Swimming & Diving, Early Childhood Education (Darien)
Glastonbury DL HR Kim Winter, So., Women’s Rowing, Political Science (Glastonbury)
Greenwich DL HR Sean Lyons, Jr., Men’s Swimming & Diving, Psychology (Fordham Prep)
  DL HR J.P. Raftery, Fr., Men’s Golf, Undeclared (Taft School)
Fairfield   HR Tom Gannon, Fr., Men’s Swimming & Diving, School of Management (Fairfield Warde)
Hebron DL HR Christine Bendzinski, So., Women’s Track & Field, Cell Biology & Biochemistry (RHAM)
Newtown DL HR Shaylyn Fahey, Fr., Women’s Track & Field, Neurology (Newtown)
Riverside DL   Patrick Figgie, Sr., Men’s Soccer, Mechanical Engineering (Brunswick School)
Rowayton DL HR Connor O’Brien, Fr., Men’s Golf, School of Management (Brien McMahon)
Sandy Hook DL HR Jenna Calandro, So., Women’s Track & Field, Interdepartmental (Newtown)
Wallingford DL HR Tara Lee, Sr., Women’s Track & Field, Psychology (Mark T. Sheehan)
Watertown DL HR Ellen Kalnins, Sr., Women’s Track & Field, Civil Engineering (The Taft School)
Westport DL HR Sam Hahn, So., Men’s Lacrosse, Economics (Berkshire School (Mass.))
Weston DL HR Brian Babyak, So., Men’s Track & Field, Undeclared (Weston)
  DL HR Chloe Shapiro, So., Women’s Track & Field, Markets, Innovation & Design (Weston)
COLORADO      
Centennial DL   Madison Loos, Sr., Women’s Soccer, Animal Behavior (Eaglecrest)
Colorado Springs DL   Lindsey Baker, Fr., Volleyball, Geology (Cheyenne Mountain)
FLORIDA      
Coral Gables   HR Paulina Johansson, Fr., Women’s Track & Field, Undeclared (Ransom Everglades)
Jupiter   HR J.B. Thompson, Fr., Men’s Golf, Undeclared (Jupiter)
Lake Mary DL   Jake Lawton, So., Football, Economics (Bishop Moore Catholic)
Maitland DL HR Grant Reynolds, Sr., Men’s Track & Field, Electrical Engineering (Trinity Prep School)
Pompano Beach   HR Emily Becker, Sr., Women’s Lacrosse, Biology (Pine Crest)
Tampa DL HR Carly Reiner, Jr., Women’s Track & Field, Psychology (Tampa Prep)
Weston   HR Evan Klugerman, Fr., Baseball, Undeclared (University School of NSU)
Windermere DL   Manuela Herrera, So., Women’s Water Polo, Global Management (Olympia)
ILLINOIS      
Chicago DL HR Katie Carroll, Fr., Women’s Rowing, Undeclared (Loyola Academy)
  DL HR Lindsay Dodovich, So., Women’s Golf, Biology (Trinity)
Deerfield DL HR Jorie Fox, Jr., Women’s Tennis, Environmental Studies (Deerfield)
Evanston   HR Wes Marberry, Sr., Men’s Swimming & Diving, Civil Engineering (Evanston Twp.)
Glen Ellyn   HR Taylor Langtry, So., Softball, Global Management (Glenbard West)
Hinsdale DL HR Emilie Bush, So., Women’s Tennis, Global Management (Hinsdale Central)
Kildeer DL HR Maddie Minneci, So., Softball, Neurology (Lake Zurich)
Lake Forest DL HR Leah Bloodgood, So., Women’s Swimming & Diving, Early Childhood Education (Adlai E. Stevenson)
  DL HR Nick Geissler, Sr., Men’s Golf, Political Science (Stevenson)
  DL HR Lukas Munoz, So., Men’s Lacrosse, Computer Science/Engineering (Lake Forest)
Lincolnwood DL HR Mike Schiappa, Jr., Men’s Lacrosse, Biomedical Engineering (Loyola Academy)
Northbrook DL HR Abigail Rosenberg, Fr., Women’s Swimming & Diving, Undeclared (Glenbrook North)
Red Bull DL HR Abigail Brundage, Sr., Women’s Track & Field, Political Science (Red Bull Community)
Wheaton DL HR Joe Kazar, So., Men’s Lacrosse, Economics (Wheaton-Warrenville South)
Wilmette DL   Marta Considine, So., Women’s Water Polo, Classics & Ancient Med. Studies (Loyola Academy)
Winnetka DL HR Charlotte Brace, Sr., Women’s Rowing, Computer Science & Engineering (The Lawrenceville School)
  DL HR Menley Denham, Fr., Women’s Rowing, Neurology (New Trier)
    HR Grace Ford, So., Women’s Swimming & Diving, Political Science (New Trier)
  DL HR Tally Ford, So., Women’s Swimming & Diving, Accounting & Financial Mgmt. (New Trier)
  DL   Maddie Mulford, So., Women’s Soccer, Environmental Studies (New Trier)
  DL HR Callie Nelson, Jr., Women’s Golf, Anthropology (New Trier)
    HR Austin Zimmerman, Sr., Baseball, Economics (New Trier)
INDIANA      
Cedar Lake DL   Paul Petrov, Sr., Wrestling, Accounting & Financial Management (Hanover Central)
Indianapolis DL HR Austin Honigford, Fr., Men’s Golf, Mechanical Engineering (Park Tudor)
IOWA      
Red Oak DL HR Kate Walker, Fr., Women’s Basketball, Undeclared (Red Oak Community)
KANSAS      
Overland Park DL HR Louis Behnen, Jr., Men’s Swimming & Diving, Economics (Rockhurst)
LOUISIANA      
Mandeville DL HR Emma Levendoski, Sr., Women’s Swimming & Diving, Animal Behavior (Mandeville)
MARYLAND      
Bel Air DL HR Keifer Rawlings, So., Baseball, Accounting & Financial Management (St. Paul’s School)
Bethesda DL HR Emily Andrews, So., Women’s Swimming & Diving, Art History (Winston Churchill)
  DL HR Tommy Gambon, Jr., Baseball, Accounting/Financial Management (Georgetown Prep)
    HR Max Kra, Sr., Baseball, Economics (Landon School)
    HR Sean O’Brien, So., Men’s Lacrosse, Economics (Landon)
Brookeville   HR Corinne Bleecker, Fr., Women’s Rowing, Undeclared (Sandy Spring Friends School)
Cambridge DL HR Madison Narr, Fr., Women's Track & Field, Undeclared (Cambridge-South Dorchester)
Damascus DL HR Alex Salem, Jr., Baseball, Political Science (Damascus)
Davidsonville DL   Danielle Piccirilli, Sr., Women’s Soccer, Education (South River)
Derwood DL HR Diana Hanson, Jr., Women’s Swimming & Diving, Biology (Poolesville)
Edgewater DL HR Matt Linden, So., Men’s Lacrosse, Accounting & Financial Mgmt. (Archbishop Spalding)
Eldersburg DL HR Chad Sussman, Fr., Men’s Track & Field, Cell Biology/Biochemistry (Liberty)
Ellicott City DL HR Eve Lukowski, So., Women’s Lacrosse, Managing for Sustainability (Mount de Sales Academy)
Forest Hill DL HR Sam Rickels, Sr., Women’s Lacrosse, Early Childhood Education (Towson)
Gaithersburg DL HR Jake Dunlop, So., Men’s Lacrosse, Accounting & Financial Management (Wootten)
Highland DL   Karli Cirovski, So., Women’s Soccer, Markets, Innovation & Design (Our Lady of Good Counsel)
Ijamsville   HR Zach Thomas, So., Men’s Basketball, Biochemical Engineering (Oakdale)
Potomac DL HR Madeline Melch, So., Women’s Tennis, Psychology (Stone Ridge School of Sacred Heart)
  DL   Crispin Muessle, Jr., Men’s Soccer, Accounting & Financial Management (Churchill)
    HR Kyle Shanahan,Sr., Men’s Lacrosse, Accounting/Financial Management (Georgetown Prep)
Silver Spring DL HR Ryan Frazier, Sr., Men’s Basketball, Accounting/Financial Management (Salisbury School)
  DL HR Kafilat Oladiran, So., Women’s Track & Field, Education (Montgomery Blair)
MASSACHUSETTS      
Acton DL HR Matthew Dutton, Fr., Men’s Track & Field, Undeclared (Acton-Boxborough)
Andover   HR Anna Millar, So., Women’s Rowing, International Relations (Saint George’s School)
Attleboro   HR Elaney Marcotte, So., Women’s Rowing, Biology (Bishop Feehan)
Belmont DL   Estelle Palandjian, Jr., Field Hockey, Sociology (Dana Hall School)
Dover DL HR Meg Nolen, Fr., Women’s Lacrosse, Undeclared (Thayer Academy)
Groton DL HR Celina Antonellis, So., Softball, English-Creative Writing (Groton-Dunstable Regional)
Harvard DL HR Elizabeth Wilkey, Jr., Women’s Rowing, International Relations (Bromfield School)
Hingham DL   Carly Baggott, Fr., Women’s Soccer, Undeclared (Hingham)
Hopkinton   HR Lauren Hazzard, Fr., Women’s Track & Field, Undeclared (Hopkinton)
Lincoln DL   Sebastiaan Blickman, Jr., Men’s Soccer, Political Science (Choate Rosemary Hall)
Mansfield   HR Griffin Robertson, Sr., Men’s Track & Field, Environmental Studies (Mansfield)
Tewksbury DL HR Jess Bridle, Sr., Women’s Track & Field, English & Creative Writing (Tewksbury)
Topsfield   HR Maya Martignetti, Sr., Women’s Rowing, Psychology (The Governor’s Academy)
Wellesley DL HR Emily Ryan, So., Women’s Track & Field, Psychology (Wellesley)
MICHIGAN      
Grosse Pointe DL HR Claire DeBoer, Jr., Women’s Basketball, Psychology (Grosse Pointe South)
Northville   HR Katie Childers, Fr., Women’s Golf, Biomedical Engineering (Northville)
Pellston DL HR Chris Hass, Sr., Men’s Basketball, Economics (Pellston)
MINNESOTA      
Eagan DL HR Ben Oberfeld, Jr., Men’s Basketball, Global Management (Eastview)
Excelsior DL   Alexis Gannon, Jr., Women’s Soccer, Neurology (Holy Family Catholic)
  DL HR Danielle Gannon, Fr., Women’s Tennis, Undeclared (Holy Family Catholic)
MISSOURI      
St. Louis DL   Emily Goodloe, Jr., Field Hockey, Neurology (John Burroughs School)
  DL   Tommy Stupp, So., Men’s Water Polo, Environmental Studies (Mary Institute/St. Louis Country Day School)
NEVADA      
Henderson DL   Eleanor Marrs, Sr., Women’s Water Polo, Civil Engineering (Green Valley)
Las Vegas/td>   HR Jared Drizin, Fr., Baseball, Undeclared (Centennial)
NEW JERSEY      
Basking Ridge DL HR Callie DeWitt, Fr., Women’s Lacrosse, Undeclared (Ridge)
  DL   Stephanie Occhiogrosso, Fr., Volleyball, Undeclared (Ridge)
Brick DL   Kristen Gelenitis, Sr., Volleyball, Biomedical Engineering (Red Bank Catholic)
Bridgewater DL   Kayla Sullivan, Sr., Field Hockey, Sociology (Bridgewater-Raritan)
Boonton Township   HR Brad Landry, Fr., Men’s Lacrosse, Biomedical Engineering (Mountain Lakes)
Califon DL HR Christian Klipstein, Fr., Men’s Lacrosse, Undeclared (Rutgers Prep)
Cedar Grove DL   Ben Schumacher, Jr., Football, Managing for Sustainability (Cedar Grove)
Chatham DL HR Amanda Fazio, Sr., Softball, Environmental Studies (Chatham)
Cherry Hill DL   Anthony Marcozzi, Sr., Managing for Sustainability (Bishop Eustace)
Chester DL   Anthony DelRusso, Jr., Football, Chemical Engineering (West Morris Mendham)
    HR Laura Papili, Jr., Women’s Track & Field, Mathematics (West Morris Mendham)
Cranford   HR Julie Byrne, Fr., Women’s Swimming & Diving, Early Childhood Education (Cranford)
Englishtown DL HR Anthony Menza, Sr., Men’s Track & Field, Philosophy (Manalapan)
Fair Haven   HR John Edler, Jr., Men’s Golf, History-Economics (Rumson-Fair Haven)
    HR Annie Gilbertson, Jr., Women’s Lacrosse, Psychology (Rumson-Fair Haven)
Far Hills DL   Jack Horan, So., Football, Accounting & Financial Management (West Morris Mendham)
  DL   John Parisi, Fr., Football, Undeclared (Delbarton)
Flanders DL HR Sara Christian, So., Women’s Track & Field, Biology (Mt. Olive)
  DL HR Lindsay Schafer, So., Women’s Track & Field, Neurology (Mt. Olive)
Freehold DL   Meghan Holtz, So., Women’s Soccer, Accounting & Financial Management (Freehold)
    HR Carolyn Wan, Jr., Softball, International Relations (Blair Academy)
Haddonfield DL   Robert Schlitt, Sr., Wrestling, Biology (Haddonfield)
Hamilton DL HR Stephanie Taylor, Fr., Women’s Rowing, Biology (The Hun School)
Hammonton   HR Rocco Ordille, Fr., Men’s Track & Field, Computer Science (St. Joseph)
Hawthorne DL HR Dom Hoffman, Sr., Men’s Basketball, English and Film & Media Studies (Gill St. Bernard’s)
Ho-Ho-Kus DL HR Eleanor Hagan, Fr., Women’s Lacrosse, Undeclared (Northern Highlands)
  DL HR Natalie Waterhouse, Fr., Women’s Track and Field, School of Management (North Highlands Regional)
Kinnelon DL   Casey Gray, Fr., Women’s Soccer, Undeclared (Kinnelon)
Lebanon DL   Kelsey Kauffman, Jr., Field Hockey, Chemistry (Cedar Crest)
Long Valley DL HR Katie Sabatino, So., Women’s Track & Field, Early Childhood Education (West Morris Central)
Maplewood DL HR Max Haase, Fr., Men’s Tennis, Undeclared (Columbia)
Margate DL HR Amanda McCabe, Sr., Women’s Rowing, Neurology (Atlantic City)
  DL HR Sierra McCarron, Sr., Women’s Rowing, Education (Atlantic City)
Medford   HR James Elmendorf, Fr., Men’s Swimming & Diving, Undeclared (Shawnee)
    HR Julianna Foss, So., Women’s Swimming & Diving, Biology (Shawnee)
  DL HR Peter Murray, Sr., Men’s Track & Field, Economics (Shawnee)
  DL   Abby Watson, Sr., Field Hockey, Civil Engineering (Shawnee)
  DL   Austin Wetterau, Jr., Wrestling, Accounting & Financial Management (Shawnee)
Mendham   HR Kathryn Oram, Sr., Women’s Rowing, International Relations (Oak Knoll School of Holy Child)
Morristown DL HR Christopher D’Aliso, Jr., Men’s Track & Field, English & Literary Studies (Delbarton)
  DL HR Adam Mszanski, Jr., Men’s Track & Field, Economics (West Morris Mendham)
Morris Plains DL HR Christine O’Kane, Fr., Women’s Track & Field, Neurology (Morristown)
Mount Laurel DL   Craig Cassidy, So., Football, International Relations (Lenape)
  DL   Austin Lenart, Jr., Men’s Soccer, Civil Engineering (Bishop Eustace Prep)
North Caldwell   HR Max Hubbauer, Fr., Men’s Track & Field, Undeclared (Oratory Prep)
Nutley DL   Matt DelMauro, Sr., Football, Accounting & Financial Management (Nutley)
Oceanport DL   Katie Mannino, Fr., Field Hockey, Biology (Shore Regional)
  DL   Matt Muh, So., Football, Political Science (Shore Regional)
Park Ridge DL HR Christine Kehrli, So., Women’s Swimming & Diving, Biology (Park Ridge)
  DL HR Rebecca Skovira, Sr., Women’s Track & Field, Mechanical Engineering (Park Ridge)
Pequannock   HR Dana Nielsen, Sr., Softball, Economics (Pequannock Township)
Pennington DL HR Sarah Chandler, Jr., Women’s Track & Field, Psychology (Hopewell Valley Central)
Phillipsburg DL HR Meghan Carroll, Sr., Women’s Track & Field, English & Creative Writing (Phillipsburg)
Pilesgrove DL HR Alexa DiGregorio, So., Women’s Track & Field, Biology (Woodstown)
Princeton DL   Lucy Herring, Fr., Field Hockey, Undeclared (Princeton)
Princeton Junction DL HR Catherine Mak, Fr., Women’s Rowing, School of Management (West Windsor-Plainsboro)
Randolph DL HR Annie Collett, Fr., Women’s Lacrosse, Undeclared (Villa Walsh Academy)
  DL HR Margaret Thomson, Fr., Women’s Track & Field (Undeclared)
Ridgewood DL HR David Frering, So., Men’s Track & Field, Markets, Innovation & Design (Ridgewood)
    HR Timber Erskine, So., Men’s Tennis, Accounting & Financial Management (Ridgewood)
River Edge   HR Colleen Buckley, Fr., Women’s Track and Field, Animal Behavior (Immaculate Heart Academy)
Roselle   HR Elyse Pettaway, Jr., Women’s Track & Field, Civil Engineering (Blair Academy)
Rumson DL   Emma Fitzgerald, Jr., Field Hockey, Spanish (Rumson-Fairhaven Regional)
Scotch Plains DL   Andrew Leischner, Jr., Men’s Soccer, Accounting & Financial Management (Scotch Plains)
Sea Girt DL HR Elizabeth Sheprow, Jr., Women’s Track & Field, Markets, Innovation & Design (Saint Rose)
Short Hills DL HR Mike Adelman, Sr., Men’s Lacrosse, Economics (Millburn)
  DL HR Dan Keller, Sr., Baseball, Economics (Pingry)
Skillman DL HR Maddie Davidian, So., Women’s Track & Field, Early Childhood Education (Montgomery)
Somerville DL HR Pat Mulrooney, Sr., Men’s Track & Field, Mechanical Engineering (Somerville)
Sparta DL HR Luke Giugliano, Jr., Men’s Track & Field, Mechanical Engineering (Sparta)
Stirling   HR Lucia Smircich, Jr., Women’s Lacrosse, Managing for Sustainability (Villa Walsh Acad.)
Stratham DL   Jackie Ham, So., Women’s Soccer, Accounting & Financial Management (The Governor’s Academy (Mass.))
  DL   Kendall Ham, So., Women’s Soccer, Biology (The Governor’s Academy (Mass))
Summit DL HR Mary Margaret Kenney, So., Women’s Lacrosse, Psychology (Oak Knoll School)
Upper Saddle River DL HR Daniel Wright, So., Men’s Tennis, Economics (Saddle River Day School)
Verona DL HR Jasmine Spinelli, Fr., Women’s Swimming & Diving, Undeclared (Mount St. Dominic)
Warren DL HR Sarah Decker, Jr., Women’s Track & Field, International Relations (Watching Hills Reg.)
  DL HR Meghan Kovac, Fr., Softball, Accounting & Financial Management (Watchung Hills)
  DL   Hana Sawanobori, So., Volleyball, Global Management (Watchung Hills Regional)
Wayne DL HR Stephanie Easse, Jr., Women’s Track & Field, Accounting & Financial Management (Wayne Valley)
    HR Jeff Shanley, Sr., Men’s Swimming & Diving, Mechanical Engineering (Wayne Valley)
West Deptford DL   Rory Bonner, Jr., Wrestling, Managing for Sustainability (West Deptford)
Wyckoff DL   Devan Schulte, Sr., Women’s Soccer, English-Creative Writing (Ramapo)
NEW YORK      
Albany DL   Zack Rockmore, Sr., Men’s Soccer, Economics (Bethlehem/Boston College)
Amherst DL HR Lauren Hudson, So., Women’s Track & Field, English-Creative Writing (Williamsville North)
Bohemia DL HR Matthew Taddeo, Jr., Men’s Track & Field, Biology (St. Anthony)
Bronxville DL HR Alex O’Neill, Gr., Baseball, College Student Personnel (Fordham Prep)
  DL HR Gretchen Richter, So., Women’s Lacrosse, Accounting & Financial Mgmt. (Bronxville)
Canandaigua DL HR Emily Gwynn, Sr., Women’s Swimming & Diving, English & Literary Studies (Canandaigua)
Centerport   HR Stephanie Larkin, So., Women’s Rowing, International Relations (Harborfield)
Corning   HR Chaylen Andolino, Jr., Softball, Cell Biology/Biochemistry (Corning-Painted Post West)
Eden   HR Brianna Tutuska, Fr., Women’s Track & Field, Civil Engineering (Eden)
Fairport DL HR Rachel Brekovsky, Sr., Women’s Swimming & Diving, Civil Engineering (Fairport)
    HR Harper Stewart, Fr., Women’s Track & Field, Biomedical Engineering (Penfield)
Fayetteville DL HR Ryan Durkin, Fr., Men’s Lacrosse, School of Management (Jamesville DeWitt)
Fishkill DL HR Kendall Balasiano, Sr., Women’s Rowing, Sociology (Our Lady Of Lourdes)
Freeville DL HR Mackenzie Todd, Fr., Women’s Track & Field, Chemical Engineering (Dryden)
Glenville DL HR Leanne Archer, Sr., Women’s Swimming & Diving, Marketing, Innovation & Design (Niskayuna)
Harrison DL HR Michele Urbinati, Jr., Women’s Tennis, English & Literary Studies (Convent of the Sacred Heart)
Hilton DL HR Ross Pirnie, Jr., Men’s Track & Field, Cell Biology & Biochemistry (Hilton Central)
Huntington DL HR Courtney Burke, Jr., Women’s Lacrosse, English-Creative Writing (Cold Spring Harbor)
Lewistown DL HR Lara Curtis, Sr., Women’s Swimming & Diving, Animal Behavior (Nardin Academy)
Lido Beach DL HR Alanna Nawrocki, Sr., Women’s Swimming & Diving, Accounting & Financial Management (East Islip)
Locust Valley DL HR Will Sands, So., Men’s Lacrosse, History (Friends Academy)
Mamaroneck DL HR Reed Malas, Fr., Men’s Lacrosse, School of Management (Mamaroneck)
Manhasset   HR Ben Borgognone, Fr., Men’s Lacrosse, Political Science (Manhasset)
  DL HR Christina Manis, Jr., Women’s Lacrosse, Interdepartmental (Manhasset)
  DL HR Maddy Molinari, Jr., Women’s Lacrosse, Psychology (Manhasset)
Manlius DL HR Jack Robinson, Jr., Men’s Swimming & Diving, Political Science (Fayetteville-Manlius)
  DL HR Erika Stube, So., Women’s Lacrosse, Economics (Fayetteville-Manlius)
Massapequa Park DL HR Andrea Bourgal, Sr., Women’s Track & Field, Chemical Engineering (Massapequa)
Mount Kisco   HR Leah Chowenhill, Fr., Women’s Rowing, Electrical Engineering (Fox Lane)
Mount Vernon DL   Mark Kramarchuk, Sr., Men’s Soccer, Biology (Fordham Prep)
New York   HR Daniel Levin, Fr., Men’s Golf, Undeclared (Riverdale Country School)
    HR Nader Sharif-Emami, Jr., Men’s Lacrosse, German/Economics (Lawrenceville (N.J.))
  DL HR Alex Spring, Sr., Men’s Lacrosse, Classics (Western Reserve Academy (Ohio))
Pittsford DL   Mac Atkins, So., Football, Philosophy (Pittsford Mendon)
Rexford DL HR Leigh Ann Labate, Sr., Women’s Track & Field, Economics (Niskayuna)
Rye DL HR Jen Lee, Sr., Women’s Golf, Psychology (Rye)
Scarsdale   HR Charlie McFarland, Fr., Men’s Swimming & Diving, Undeclared (Scarsdale)
Schenectady DL HR Erin Clark, So., Women’s Rowing, Managing for Sustainability (Burnt Hills-Ballston Lake)
Shenorock DL   Carolyn Casey, So., Women’s Soccer, Economics (Somers)
Skaneateles DL HR Connor O’Hara, So., Men’s Lacrosse, Economics (Skaneateles/Salisbury School (Conn.))
Slingersland DL   Kyle Greene, Fr., Wrestling, Undeclared (Columbia)
Syracuse DL HR Rachel Perry, Jr., Women’s Swimming & Diving, Accounting & Financial Management (Westhill)
Victor DL HR Patrick Alvermann, Sr., Men’s Swimming & Diving, Mathematics (McQuaid Jesuit)
Warwick   HR Kathleen Fitzgerald, Jr., Women’s Track & Field, Interdepartmental (Warwick Valley)
West Harrison   HR JT Nangle, Sr., Men’s Swimming & Diving, Political Science (Harrison)
White Plains DL HR Shane Fee, Sr., Men’s Lacrosse, Philosophy (Iona Prep)
Woodbury DL   Ryan Ott, Fr., Men’s Soccer, Animal Behavior (Syosset)
NORTH CAROLINA      
Asheville   HR Miles Moore, Fr., Baseball, Undeclared (Asheville)
Cary   HR Stephen Hollinshead, So., Men’s Swimming & Diving, Political Science (Green Hope)
Chapel Hill DL HR Ben Gerber, So., Men’s Tennis, Spanish (East Chapel Hill)
  DL HR Catherine Romaine, So., Women’s Basketball, Biology (Chapel Hill)
Charlotte DL HR Jubal Early, Fr., Men’s Golf, Undeclared (Charlotte Country Day)
Waxhaw DL HR Amy Collins, So., Women’s Lacrosse, Political Science (Marvin Ridge)
OHIO      
Alexandria DL HR Kate VanNess, Gr., Women’s Track & Field, Mechanical Engineering (Granville)
Cleveland   HR Deanna Godby, Sr., Women’s Track & Field, Mechanical Engineering (Mayfield)
Cincinnati DL HR Quinn Collison, Jr., Men’s Lacrosse, Education (Archbishop Moeller)
Columbus DL HR Sophia Nnadi, Sr., Women’s Track & Field, International Relations (Mahwah)
Maineville DL HR Meghan Garanich, Sr., Women’s Golf, Biology (Ursuline Academy)
Martins Ferry DL  /td> Ryan Riethmiller, Sr., Football, German (Linsly School (W. Va.))
Worthington   HR/td> Eric Monfort, Sr., Men’s Lacrosse, Environmental Geology (Worthington)
PENNSYLVANIA      
Abington DL   Chuck Boddy, Sr., Wrestling, Economics (Germantown Academy)
Allison Park DL   Mackenzie Haney, Fr., Field Hockey, Biology (The Ellis School)
Archbald   HR Carli Lucke, So., Women’s Track & Field, Undeclared (Valley View)
Audobon DL HR Seline Tan-Torres, Jr., Women’s Track & Field, Computer Science (Methacton)
Barto DL HR Bethany Bechtel, So., Women’s Rowing, Early Childhood Education (Boyertown Area)
Bath DL   Zach Valley, So, Wrestling, Economics (Northampton)
Belle Vernon DL HR Kaitlyn Slagus, Fr., Women’s Basketball, Undeclared (Belle Vernon)
Berwyn DL   Clarke Fox, Sr., Men’s Soccer, Political Science (Conestoga)
  DL HR Stephanie Pino, Sr., Women’s Tennis, Marketing, Innovation & Design (Episcopal Acad.)
Bloomsburg DL   Colby Klingerman, So., Football, Economics (Bloomsburg Area)
Boalsburg DL HR Kyle Adams, So., Men’s Track & Field, Economics (State College Area)
  DL HR Nora Adams, Sr., Women’s Track & Field, Linguistics (State College Area)
Butler   HR Chadd Cummings, Fr., Men’s Swimming & Diving, School of Management (Knoch)
Bryn Mawr DL HR Elizabeth Gray, Fr., Women’s Rowing, Undeclared (Haverford)
  DL HR Spencer Stokes, Sr., Baseball, Accounting & Financial Management (The Shipley School)
Camp Hill DL   Nicole Rupnik, Fr., Field Hockey, Biology (Cedar Cliff)
Carlisle DL HR Caroline Bixby, So., Women’s Rowing, International Relations (Carlisle)
Chester Springs DL   Frank Satriale, Fr., Wrestling, Biology (Wattstown School/Malvern Prep)
Clarks Summit DL   Joe Arcangelo, Fr., Football, Undeclared (Abington Heights)
Columbia DL HR Amber McDonnell, Jr., Women’s Swimming & Diving, Theater (Hempfield)
Columbia Cross Roads   HR Bo Burleigh, Fr., Men’s Track & Field, Civil Engineering (North Penn)
  DL   Nick Stephani, Fr., Wrestling, Civil Engineering (Troy)
Danville DL HR Andrew Andreychik, Sr., Baseball, Political Science (Danville Area)
  DL   Bret Berg, Jr., Football, Political Science (Danville Area)
  DL HR Alison Billas, Sr., Women’s Track & Field, Animal Behavior (Danville Area)
Darlington DL   Andrew Podbielski, So., Football, Environmental Studies (Blackhawk)
Dillsburg   HR Jon Mayer, Sr., Baseball, Economics (Northern York)
Douglassville DL   Thomas Bodolus, Jr., Accounting & Financial Management (Daniel Boone/Cheshire Academy (Conn.))
Drexel Hill DL HR Lauren Lamoureux, Jr., Women’s Track & Field, Accounting & Financial Management (Archbishop Prendergast)
Export DL HR James Capone, So., Men’s Track & Field, Mechanical Engineering (Franklin Regional)
Forty Fort   HR Emily Gabriel, Fr., Women’s Rowing, Biomedical Engineering (Wyoming Seminary)
Fort Washington DL   Emily Hitchings, Sr., Field Hockey, Early Childhood Education (Upper Dublin)
Franklin DL HR Sune Swart, Jr., Women’s Basketball, Computer Science (Cranberry)
Furlong DL   Alex Jordan, Fr., Football, Undeclared (Central Bucks East)
Greenville   HR Molly Montalvo, Fr., Women’s Track & Field, Undeclared (Greenville)
Harleysville DL   Joe Stolfi, Sr., Wrestling, Civil Engineering (Souderton)
Harrisburg DL   Vikram Shenoy, Sr., Football, Anthropology (Trinity)
Hatfield DL   Shannon Keen, Sr., Field Hockey, Education (North Penn)
Hershey DL HR Matt Banas, Sr., Men’s Basketball, Economics (Hershey)
Hummelstown   HR C.J. Zachary, So., Men’s Golf, Neuroscience (Hershey)
Huntingdon Valley DL HR Dayna Simone, Sr., Women’s Track & Field, Psychology (Lower Moreland)
Kennett Square   HR Allison Lane, So., Women’s Tennis, Accounting (Unionville)
  DL   Alex Pechin, Fr., Football, Biomedical Engineering (Unionville)
    HR Sabine Sellers, Jr., Women’s Rowing, French (Unionville)
Kutztown DL   Amy Mucelli, Sr., Field Hockey, Geology (Kutztown Area)
Lancaster   HR Nick Bybel, Sr., Men’s Tennis, Economics (Hilton Head Christian Academy (S.C.))
  DL   Clayton Hoffmaster, Sr., Football, Accounting & Financial Management (Manheim Twp.)
Lansdale DL HR Dan Gevirtz, Sr., Men’s Track & Field, Markets, Innovation & Design (North Penn)
  DL HR Leah Murphy, Jr., Women’s Rowing, English & Literary Studies (North Penn)
Lebanon DL   Kelsy Kauffman, So., Field Hockey, Chemistry (Cedar Crest)
  DL   Mark Pyles, So., Football, Economics (Lebanon)
Lemont DL HR Emma Cousins, So., Women’s Track & Field, Early Childhood Education (State College)
Lewisburg DL HR Jenna Farmer, Fr., Women’s Track & Field, Biology (Lewisburg Area)
Malvern DL HR Tabitha Wismer, Fr., Women’s Track & Field, Early Childhood Education (Great Valley)
Manheim DL HR Paige Daniel, Jr., Women’s Swimming & Diving, Accounting & Financial Management (Homeschooled)
McAllisterville DL   Stephanie Dressler, So., Field Hockey, Environmental Studies (East Juniata
Mechanicsburg DL   Sean Daley, Jr., Men’s Water Polo, Accounting & Financial Mgmt. (Cumberland Valley)
Milton   HR Wade Heidel, Fr., Men’s Track & Field, Chemical Engineering (Milton)
New Brighton DL HR Maddie Weaver, Fr., Women’s Swimming & Diving, Undeclared (New Brighton)
Newtown DL HR Kate Scott, Jr., Women’s Track & Field, History (Council Rock North)
North Wales DL HR Jack Gregor, Fr., Men’s Golf, Undeclared (La Salle)
    HR Angelina Heyse, Sr., Women’s Rowing, Biology (Germantown Academy)
Ottsville DL   Madison Hackley, Fr., Women’s Soccer, Neurology (Germantown Academy)
Paxinos DL HR Alison Varano, So., Women’s Track & Field, Biology (Mount Carmel Area)
Pipersville DL HR Liz Daniels, Sr., Women’s Track & Field, Managing for Sustainability (Central Bucks East)
Pittsburgh DL HR Landin Delaney, Fr., Men’s Track & Field, School of Management (Winchester Thurston)
  DL HR Andrew Kuchta, Sr., Men’s Track & Field, Mechanical Engineering (Baldwin)
  DL HR Samuel Rutan, So., Men’s Swimming & Diving, Chemical Engineering (North Allegheny)
Plymouth Meeting   HR Rachel Paciello, Fr., Women’s Track & Field, Early Childhood Education (Plymouth Whitemarsh)
  DL   Anna Wills, Jr., Field Hockey, English – Film/Media Studies (William Penn Charter School)
Pottstown DL HR Maddi Marcheskie, So., Women’s Swimming & Diving, Biology (The Hill School)
Reading   HR Nana Foulland, So., Men’s Basketball, History (Berks Catholic)
Rosemont DL   Brice Sydnor, Fr., Football, Undeclared (Radnor/Mercersburg Academy)
Selinsgrove   HR Alexis Auman, Fr., Women’s Track and Field, Undeclared (Selinsgrove)
Sewickley DL HR John Westwood, Sr., Men’s Track & Field, Accounting & Financial Management (Quaker Valley)
Shavertown DL   Lexi Quick, Fr., Field Hockey, Undeclared (Wyoming Seminary)
Shippensburg DL   Kiersten Sydnor, Sr., Field Hockey, Neurology (Mercersburg Academy)
Springfield   HR Allison Sharkey, Jr., Women’s Track & Field, Psychology (Cardinal O’Hara)
Tamaqua DL HR Amber Carroll, Sr., Women’s Track & Field, Biology (Tamaqua)
Telford   HR Tyler Wenzel, Sr., Men’s Swimming & Diving, Biology (Souderton)
Washington Crossing DL HR Allison Mascioli, So., Women’s Rowing, Markets, Innovation & Design (Princeton Day School)
Wayne   HR Tommy O’Connor, So., Men’s Lacrosse, Economics (Malvern Prep)
Winfield DL   Claire Lesher, Fr., Field Hockey, Undeclared (Lewisburg)
West Chester DL   Jeff Hagen, Jr., Men’s Water Polo, Accounting & Financial Management (Malvern Prep)
  DL HR Maxwell Kane, So., Men’s Tennis, English-Film/Media Studies (The Episcopal Academy)
Williamsport DL HR Maria Cioffi, Sr., Women’s Tennis, Mathematics (South Williamsport)
Wyomissing DL HR Caroline Edelman, So., Women’s Swimming & Diving, Mathematics (Wyomissing Area)
SOUTH CAROLINA      
Mt. Pleasant DL HR Jeff Gottesman, Fr., Baseball, School of Management (Wando)
TENNESSEE      
Germantown DL HR Sarah Shochat, Sr., Women’s Rowing, Neurology (St. George’s Independent School)
TEXAS      
Alvin   HR Lara Bean, Jr., Softball, Neurology (Alvin)
Austin DL   Hailey Stout, So., Volleyball, Markets, Innovation & Design (Westwood)
Dallas DL   Camille Andrews, Fr., Women’s Soccer, Animal Behavior (Greenhill School)
Frisco DL HR Mike Stephens, So., Baseball, Accounting & Financial Management (Frisco)
Houston DL HR Ashton Radvansky, Fr., Men’s Golf, School of Management (Strake Jesuit)
Missouri City DL HR Lauren Swindell, Sr., Softball, Psychology (Lawrence T. Elkins)
San Antonio   HR D.J. MacLeay, Jr., Men’s Basketball, Markets, Innovation & Design (Raegan)
VERMONT      
Middlebury DL HR Kat Townsend, Fr., Women’s Track & Field, Chemistry (Middlebury Union)
Underhill DL   Ben Bliss, Fr., Wrestling, Environmental Geosciences (Mount Mansfield Union)
VIRGINIA      
Arlington   HR Emily Larson, Fr., Women’s Golf, Civil Engineering (Yorktown)
    HR Helena Yoest, Fr., Women’s Rowing, Physics (Yorktown)
Charlottesville DL HR Bridget Shaffrey, Jr., Women’s Lacrosse, English, Film & Media (Western Albemarle)
Chesapeake DL   Karen Campbell, Sr., Volleyball, Psychology (Cape Henry Collegiate)
Manakin-Sabot   HR Isabelle Hinckley, So., Women’s Track & Field, Art History-English (St. Catherine’s School)
Manassas DL HR Stephen Brown, So., Men’s Basketball, Psychology (Christ Chapel)
McLean DL HR Melissa Parks, Jr., Women’s Tennis, Economics (Langley)
Radford DL HR Nate Jones, Fr., Men’s Basketball, Undeclared (Radford)
Richmond DL   Jessie Ashworth, Sr., Women’s Soccer, Psychology (Godwin)
Vienna DL HR Katherine Doyle, So., Women’s Lacrosse, Managing for Sustainability (Flint Hill School)
  DL HR Christian Tailor, Fr., Baseball, School of Management (Flint Hill School)
Virginia Beach DL HR Thomas McKee, So., Men’s Lacrosse, Economics (Norfolk Academy)
Yorktown DL   M.C. Evans, Fr., Field Hockey, Neurology (Tabb)
WASHINGTON      
Sammamish DL   Jesse Klug, Sr., Men’s Soccer, Managing for Sustainability (Overlake School)
AUSTRALIA      
Darwin DL HR Claire Maree O’Bryan, Sr., Women’s Basketball, Neuroscience (The Hill School (Pa.))
CANADA      
Etobicoke DL HR Mishi Papich, Fr., Women’s Tennis, Undeclared (St. George’s)
Oakville DL HR Kimbal Mackenzie, Fr., Men’s Basketball, Undeclared (John Carroll (Md.))
Oshawa   HR Matt Gilray, So., Men’s Lacrosse, History (Brewster Academy (N.H.))
Waterloo DL   Adam Bradshaw, Jr., Men’s Soccer, Accounting & Financial Management (Sir John A. Macdonald)
CHINA      
Beijing DL HR Iris Fu, Fr., Women’s Rowing, School of Management (Beijing National Day School)
ROMANIA      
Bucharest DL HR Andrei Vitiuc, Fr., Men’s Tennis, Undeclared (Elena Cuza)
SERBIA      
Belgrade DL   Stefan Aleksic, Sr., Men’s Water Polo, Interdisciplinary Studies (Sports Gymnasium)