THANK YOU FOR YOUR SUPPORT!



2014-15 Swimming & Diving Supporters

Coaching Staff:

Elion, Sandy P'04 & Milofsky, Carl P'04
Ginder, Mike
Mann, Kristine
Schinnerer, Dan

Alumni & Friends

Athletic Director's Council ($10,0000 or more)
n/a

Coaches' Council ($2,500-$9,999)

Brown, Chris '81
Dearstyne, Bill '62, P'89 & Tockey P'89
Howard-Johnson, Peter '81 & Jane (Treichler) '81
Richards, Dan '78 & Christine (Peterjohn ) '76

Orange and Blue Council ($1,000-$2,499)
Agano Solutions LLC
Brauner (Mestier), Susan '74
Edelman, Peter '85, P'18 & Susan (Knight) '87, P'18
Freeman, Adam '06 & Rachel (Tooley) '06
Gherlein, John '77 & Claudia
Jones (Wilson), Kelly '00
O'Keeffe, Peter '72
Smigie, Jim '65 & Kathy Ward '66
Vener, Daniel '90

Victory Club ($500-$999)
Bible, Ben '10
Bloom, Mark '86 & Jill (Barlow) '87
Brown, Arthur '67 & Jo Frances
Carey, Brett '10 & Allie (FitzPatrick) '10
Dorr, William '62, P'93
Falcione, Andrea '92
Frazier, Kathryn '82
Hall, William '82
Harvey, Jim '89
Hughes, James '74, P'07, '11 & Ellen (Mitchell) '76, P'07, '11
Huttemann, Joseph '88
Johnson, Paul '76, P'14
Johnson (Scarborough), Penelope '95
Mulhern (Salisbury), Carla '86
Nadal, Robert '65
Network For Good
Nottage, Cindy '65
Phillips, John
Roehlke (Howell), Katherine '82, P'14 & Thomas P'14
Schreiber, William '59, P'88, '90
Schwanhausser, Roger '75, P'03 & Carol (Merriman) '75, P'03
Smith, Robert '69, M'73 & Barbara (Meseroll) '71
Spooner, Ted '75
Vanderwilt, William '79
Wood, Pamela '00
Wynn, Tyler '02 & Maura

Varsity Club ($250-$499)
Bleczinski, Mark '92 & Wendy (Fillippo) '91
Boldt, Chuck '72
Burns, Douglas '77
Coulter, Kenneth '92 & Peggy (Hovis) '94
Drake, Bob '73 & Renee
Fisher, Ryan '06
Fitzpatrick, Scott '98
Ginder, Ron & Mary
Grossman, Jeffrey
Humphreys, Richard '62, P'87, '89 & Camilla (Schwieger) '62, P'87, '89
Karpuk, Andrew '79, P'17 & Teresa P'17
Keene (Oliver), Karen '88 & Dana
Landes, David '69
Lyons, John '75
McEachern (Reynolds), Katie '83
Monty, Doug '96 & Kristin (Dite) '97
Olson, Gregory '70
O'Neal, Nancy '83
Palumbo, Evan '12
PPL Corporation
Schwanhausser, Stephen '03 & Meg
Stacy, David '73 & Leisl
Steiner, Andrew '05 & Andrea (Kern) '04
Thimme, Jerry '66, P'97 & Jane P'97
Willats, Michael '04 & Rebecca (Dolan) '03
Zanella, John '97 & Page (Wornom) '97

Fan Club ($100-$249)
Apple, Inc.
Ashenfelter (O'Grady), Kit '76, P'04 & Jim P'04
Atkinson, Abigail '10
Atkinson, Mary P'10
Aussiker, Bill '62 & Amy (Braski) '66
Baker, James '69, P'01 & Kathleen P'01
Baxter, Richard '67 & Alice
Berelson, Stuart '59, P'85, '91 & Betty (Gold) P'85, '91
Brown, Thomas '12
Campbell, Bruce '75
Comfort, Elo '98 & Caroline (Eckersdorff) '99
Condict, Clint '64, P'85, '86, GP'14
Cunningham (Troglio), Nina '88 & Richard
Diaz, Gonzalo '03
Donahue (Bunting), Becky '91 & Jack
Elste, Richard '62, P'91
Faust, James '99
Feinthel, Chris '03
Gentry, Richard '80
Gidicsin (Barlok), Dorothy '90
Gmeiner, Thomas & Jayne
Hanes, Nick '09
Harmon (Boswell), Nancy '76, P'19 & Walter P'19
Harris, James '69, P'95 & Susan (Gant) '71, P'95
Hutchinson, Richard '91 & Gretchen
Iselin, David '10 & Nikki Seaman '09
James C. Baker Jr., D.D.S. PA
Jenkins, Ronn M'71
Jenkins, Timothy '83 & Eryl
Johnson, Alexander '99 & Andrea (Stanley) '98
Klausner, Shauna
Krause, Billy '13
Lacy, John '80 & Priscilla (Slocum) '91
Laliberty, Beth '79
Layton, Chris '81
Leonard, John '99 & Tyra (Gustavson) '98
Lynch, Kathleen '87
Mangano, James '83 & Susan (Young) '83
Meister, Bill '58 & Elizabeth
McGeorge, David '94
Miller, Glenn & Mary
Moore, Michael '64 & Carolyn
Oles, Kevin '00
Pontecorvo, Kelly '14
Puff, Adam '04
Reph, Thomas '84
Rodbart (Kasper), Melanie '01 & David
Schroth, Kevin '92 & Karen
Schulz, Karen '75
Sinkinson, Michael '69, P'91, '92
Theiss, Robert '64
Tufts, Bradley
Volpe, Michael '11, M'14
Walker, Douglas '66 & Inta (Esmanis) '66
Ward (Davis), Jeanne '79

Parents

Albert, Paul P'98
Archer, Patrick P'07, '16 & Patricia P'07, '16
Ashenfelter,  Jim P'04
Atkinson, Mary P'10
Baker, Kathleen, P'01
Beatty, Richard P'16 & Susan P'16
Berelson, Betty (Gold) P'85, '91
Bloodgood, Sam P'18 & Karen P'18
Brekovsky, James P'16 & Susan P'16
Brennan, John & Barb P'14
Daniel, David P' 17 & Beth P'17
Devlin, Christopher P'18 & Suzanne P'18
Faas, Roland P'05 & Birgit P'05
Gautieri, Joseph P'15 & Valerie P'15
Grune, Steven P'16 & Nancy P'16
Heinemann, Steven P'12, '15
Henderson, Craig P'16 & Patricia P'16
C.W. Henderson & Associates, Inc.
Hetherington, Peter P'15 & Ellen P'15
Higgins, Leonard P'14 & Julianne P'14
Hollinshead, Ralph P'18 & Rose P'18
Karpuk, Teresa P'17
Kawczenski, Brian P'09 & Joanne P'09
Koziol, Joseph P'15 & Maureen P'15
Lattimer, Robinson P'15 & Annbeth P'15
Loux, Randall P'18 & Amy P'18
Lynch, Roger P'18 & Cathleen P'18
Mackie, Thomas P'13. '17 & Margaret P'13, '17
Marberry, Richard P'16 & Sara P'16
McGoff, Matthew P'17 & Karen P'17
McPherson, Judith P'95
Molchany, Bernie P'15 & Kim P'15
Nangle, Thomas P'16 & Susan P'16
Orem, John P'17 & Laurie P'17
Parmelee, David P'12 & Patricia P'12
Paules, Sherri P'16
Perley, Eddie P'15 & Ellen P'15
Perry, Francis P'15, '17 & Susan P'15, '17
Phillips, Ronald P'16 & Linda P'16
Porter, John P'18 & Rebekah P'18
Potis, Rebecca P'18
Purcell, Terrance P'13 & Virginia P'13
Robinson, Brian P'17 & Kristen P'17
Rutan, Michael P'18 & Melanie P'18
Shanley, Richard P'16 & Barbara P'16
Sokolosky, Wayne P'12 & Virginia P'12
Sowell, L. Dale P'08 & Mary P'08
Stevens, David P'13 & Joanna P'13
Tostanoski, Bill P'12 & Gerry P'12
Treat, Robert P13 & Rebecca Armstrong-Treat P'13
Wood, Pamela P'00
Zrada, Matthew P'17 & Catherine P'17