THANK YOU FOR YOUR SUPPORT!


2016-2017 Spiked Shoe Supporters

Coaching Staff
Alexander, Richard '03 & Monique (Boley) '05
Baylor, Aimee & Chris
Delsite, Bryan
Donner, Kevin & Amy
Guissanie, Rob & Karen

Alumni & Friends

Athletic Director's Council ($10,000 or more)
Hulme, Mark '83, P'19 & Joanne P'19
Ledgerwood, Bill '74 & Dee (Trout) '74

Coaches' Council ($2,500-$9,999)
Bickel, Bob '79 & Marlise (Reinhold) '79
DiCarlo, Nick '97 & Amy
Kadien, Tom '78 & Anne Marie
O'Brien, Peter '90 & Nancy (Petrie) '90
Torres, Brian '98 & Kimberly
Van Saders, Christopher '84
West, Steven '89 & Judy (Perry) '90

Orange and Blue Council ($1,000-$2,499)

Cook, Tom '78 & Kathy
Dietrich, Wally '99 & Jennifer Shatwell
Garcia-Garrison, Andrew '15
Griffiths, Missy '77
Gronbeck, Jeff '92 & Kelly (Marsh) '91
Hagerty, Patricia
Kaufman, Adam '03 & Laura (Sassano) '02
Martin, James '98 & Amy-Beth (Hird) '98
Meeker, Karen '90
Peterson, Ross '95
Tileston, Andrea '02

Victory Club ($500-$999)
Berenyi, Norbert '91 & Jennifer
Bigley, Tracy '88
Bonelli, Matt '07 & Jen (Hrabik) '07
Chubb
Crabtree, Eric '91 & Jody (Potteiger) '91
Episcopo-Kinney, Ella '92 & John
Foley, Joe '09
Hoover, John '82
Knight, Jim '80 & Laurie
Knobloch, Aaron '98 & Diana Tobon-Knobloch
Martin, Jeff '63 & Teddy
McGoldrick, Kevin '10
Molawka, Walter '71 & Beverly
Murdock, Bob '82
Nicosia, Guy '75
O'Leary, Janet '97
Pointer, Brook '96 & Kyle (Smith) '96
Risacher, Bob '63 & Billie (Brown) '65
Seferian, Karnik '79
Sehon, Scott '00 & Bethany (Holroyd) '02 
Stark, Rich '88
Stewart, Richard '95 & Jessica (Wilhelm) '95
Sullivan, Ray '86 & Megan (Brott) '86
Welch, Tom '97 & Karen (Horn) '97
Wertz, Brad '01
Williams, Chip '69

Varsity Club ($250-$499)
Alexander, Steve '04 & Marissa (Miller) '04
Allgaier, Eric '82, P'17
Boddie, Dick '61 & Shirley Ory-Boddie
Carmelite, Melanie '91
Conners, Roger '59, P'82 & Carolyn P'82
Corbetta, Matt '06
Davis, Matt '01 & Meg (Ghiggeri) '01
Debraggio, Mike '81 & Anne (McKeegan) '81
DeCamp, Bob '62 & Diann (Patterson) '62
Doak, Ken '71, P'09, '12, '16
Egan, Sean '07 & Lisa (Prybella) '08
Fillebrown, Steve '78
Forys, Matt '07
Gregory, Peter '93
Hamilton, Derek '94
Hamilton, William '73
Harmon (Scott), Jen '03 & Michael
Harris, Dale '76
Hernandez (Shafer), Julie '97
Hines, Jeff '84
Jurick, Jerry '84
Lambert, John '86 & Ramona Boston
Levandusky, Steve '11
Lyons, Bernie '76
Marinaccio (Newsome), Dawn '90, P'20 & Carl P'20
McCarthy, Sean '04
McDonald, Steve '79
Miller, Susan Rowland '89
Nicholas, Kevin '95 & Alissa
O'Brien, Justin '11
Palmer, Steven '78 & Laura
Petillo, Chris '07
Powell, LTC Baron USA Ret. '79
Ramer, Kyle '10
Rice, Susan (Gregg) '82 & Charlie 
Ryan, Mike '11
Shea, Terry '96 & Carly (Graytock) '00
Smith, Doug '84, P'19 & Ellen P'19
Stiger, Dave '83
Tabak, Eitan '94
Vasselli, Anthony '75
Wallace, Susan '88 & Kevin Cowell
Wickens, Jack '78 & Judy (Kelly) '77
Williams, Guy '76 & Susan
Zakarian, Kathy (Wurster) '94 & Adam

Fan Club ($100-$249)
Applegate, Chris '13
Arent, Rob '12
Barbour, Mark '82
Bargiel, Wayne '77
Bartram, Scott '74 & Susan (Wion) '73
Beaver, Mary Ellen
Bellace, John '89
Bijelic, Sam '94 & Kelly
Bikis, Melanie '84
Bosshamer, Kermit & Linda
Bretscher, Kristin '11
Bullock, Rick '71
Chodoff, Lou P'11 & Susan P'11
Clark, Jeff '77
Dean-Hammel, Bridget '95
De Finnis, Jamie '95
De Gregorio, Nick '07
Delaney, Mike '85
Dempsey, Kati '09
Dillinger, Len '73
Dinsmore, Charlie '70, P'03 & Susan P'03
Donegan, Kim '02
Downing, Keith '83 & Malfrid Rustad
Doyle, Kevin '85 & Kirsten (Robertson) '86
Drew, Bob '59
Dulac, Maddie '15
Eaton-Hall, Jake '14
Eley, Jim '70 & Shari (Engh) '72
Farnan, Elizabeth '92
Fayanjuola, Tolu '05
Fetterolf, Marybeth (Allan) '88 & Andrew
Finkelstein, Sally '88
Gervais, Valerie '72 & Bill Linnemann
Goodell, Steve '80 & Laurel (Pringle) '80
Granger, Dave '97 & Julie (Sweitzer) '99
Harder, Bob '59 & Christena
Hayes, Michael '89 & Barbara '93
Henry, Kathleen
Hille, Robert '80
Horn, Keith '80
Horning, Dustin '13
Hoy (Sbordone), Barbara '71, P'03 & Mark P'03
Hruch, Nick '11
Hughey, Rick '86 & Nancy Hutchison '86
Huxtable, Scott '97 & Heather
Hyde, Thom '11 & Eileen (Foley) '11
James, John '66
Juni, Sam (Klotz) '02 & Michael
Kairab, Sudhanshu '88
Kearney, Christopher '99 & Kate (Kennedy) '99
Kelly, Michael '82
Knutson, Erin (Cranmer-Hart) '08 & Brian
Kodak, Matthew '99
Kubinski, Dan '11
Labate, Leigh Ann '16
Leary, John '84 & Terri (Topor) '84
Leuschner, Rick '84
Lewis, Stephanie (Hardenstine) '11
Lown, Cara '77 & Mark Gertler
Malligan, Todd '98
Markert, Bruce '81
Mautner, Erin (Healy) '00
McFeeters, John '07 & Becky Eppleman '09
McGuire, Kevin '11
McLaughlin, Glenn '74, P'03 & Susan P'03
McNamara, Conor '10
Metzger, Gary '70 & Joan Sattler
Monahan, Brian '15
Mostoller, Brad '88 & Mary
Mueller, James '63 & Rea (Strub) '65
Munneke, Ryan '04 & Katie (Morrell) '04
Murphy, Dennis '75, P'17 & Joan P'17
Murray, Peter '16
Neumann, Robert '76
Nini, Matt '05 & Kelly (Avila) '04
Pfeifer, Katie '05 & Jason Samuel
Pierson, George '84
Porter, Jennifer Flanders '98
Price (Myer), Gwyneth '93 & James
Roman, Christopher '08 & Gillian (Nordquist) '09
Russo-Petryna, Nancy '84
Saunders, Art '57 & Mim (Thom) '60
Schaeffer, Brad '03
Schmidt, Carl '05 & Laura (Nagy) '05
Scranton (Idell), Megan '95 & David '96
Seigneur, Chad '13
Sheridan (Bouzan-Kaloustian), Abby '04
Siegrist, Tayler '13
Sievers, Bruce '75
Smith, Clayton '11
Speers, Sam '53
Stillwell, Bill '78
Strong, Cotie '02
Troisi. Steve '00
Walsh, Kevin '04 & Lindsay
Ward, Mike '82
Weaver, Dan '03
White, David '83
White, Ryan '10
Willcox, Maureen
Williams, Chip '69
Williams, Glen '15
Williams, Colleen (O'Mahen) '91
Wuchenich, Thomas '92
Yarosz, Douglas '00
Zoby, Paul '87 & Sue (DeCamp) '87

Parents
Alexander, Edwina PGR'08
Ando, Bruce P'14 & Sara P'14
Andrews, Dave P'15 & Gena P'15
Asaro, Ron P'18 & Angela P'18
Beer, Kris P'20 & Jodi P'20
Bendzinski, Mike P'18 & Meg P'18
Billas, Tony P'16 & Cathy P'16
Bordash, Joyce P'18
Brown, Andy P'18 & Amy P'18
Buckley, John P'19 & Mary Kay P'19
Cagno, James P'97 & Gail P'97
Calandro, Daniel P'18 & Charlene P'18
Campbell, Bill P'08 & Janie P'08
Chandler, Bob P'17 & Kit P'17
Clarke, Stephen P'95 & Nancy P'95
Conway, Rosann P'20
Corbetta, Rick P'06 & Karen P'06
Cousins, Todd P'18 & Lisa P'18
Dean, Harry P'95 & Bernice P'95
Delaney, Mike P'19 & Jill P'19
Dengler, James P'20 & Anne P'20
Dietrich, Alan P'99 & Rebecca P'99
DiGregorio, Ernie P'18 & Lee P'18
Dillon, Steve P'15 & Debbie P'15
Dolen, Michael P'20 & Kathleen P'20
Eades, Joseph P'18 & Geraldine P'18
Farmer, Jim P'19 & Cindy P'19
Fay, John P'19 & Carolyn P'19
Fellows, Brian P'15 & Julie P'15
Ferguson, Bill P'13 & Ruthanne P'13
Fink, Jim P'08 & Judi Greener P'08
Fisher, Larry P'18 & Denice P'18
Forrestal, Daniel P'20 & Theresa P'20
Fortkiewicz, Victor P'06 & Diana P'06
Frering, Jim P'18
Frey, Douglas P'11 & Patricia P'11
Gablein, Bob P'20 & Janice P'20
Garrison, James P'15 & Linda Garcia-Garrison P'15
Giugliano, Chris P'17 & Cathy P'17
Guider, James P'20 & Patricia Fallon-Guider P'20
Harris, Ted P'18 & Tracy P'18
Hazzard, Rob P'19 & Jessica P'19
Holmes, Carl P'14 & Carol P'14
Horn, Joan P'97
Hudson, Lawrence P'18 & Patricia P'18
Karl, Phil P'18 & Julie Kibler-Karl P'18
Kennedy, Daniel P'20 & Wendy P'20
Kenney, Bill P'18 & Christie P'18
Koumas, Peter P'20 & Jacqueline P'20
Kraus, Carl P'11 & Juliann P'11
Kuchta, Josepj P'16 & Joanne P'16
Loh, Gordon P'17 & Mary Ann P'17
Lunny, Michael P'19 & Linda P'19
Lupica, John P'15 & Barb P'15
Mack, James P'97 & Kathleen P'97
Marcott, Alan P'13 & Lorie P'13
McBride, Lynwood P'91 & Irene P'91
McGill, Joseph P'20 & Maryellen P'20
McTighe, Dave P'20 & Mary P'20
Melchionni, Bill P'19 & Ellen P'19
Menza, Tony P'16 & Denise P'16
Monaghan, Jim P'13 & Steph P'13
Monahan, Tom P'15 & Barb P'15
Mueller, Mark P'17 & Sharon P'17
Mulrooney, Pat P'16 & Elaine P'16
Narr, Frank P'19 & Lois P'19
Pacelli, Steven P'20 & Lisa P'20
Papili, Anthony P'17 & Maureen P'17
Passaro, Mary P'21
Phillips, Karen P'20
Powell, Rick P'12 & Joanne P'12
Priestaf, Ronald P'95 & Margaret P'95
Prizant, Ronald P'18 & Tracy P'18
Ramer, Al P'10 & Diane P'10
Reiner, Chris P'17 & Kathleen Kilbride P'17
Reynolds, Trey P'19 & Leisha P'19
Richard, Laurence P'06
Robertson, Jerry P'16 & Jess P'16
Roche, John P'15 & Laura P'15
Rooney, Brian P'20 & Nancy P'20
Rose, Douglas P'20 & Melissa P'20
Rountree, Frederick P'00 & Leitha P'00
Ruiz, Luis P'20 & Susan P'20
Ryan, Matt P'18 & Susan P'18
Rycek, Joe P'11 & Ann Marie P'11
Sabatino, David P'18 & Kyle P'18
Scott, Joe P'17 & Jean P'17
Sharkey, Timothy P'18 & Terri P'18
Sheprow, Matthew P'17 & Betsey P'17
Siegrist, Debra P'13
Slowly, Michael P'19 & Marcia P'19
Smith, Micah P'20 & Sharonda P'20
Smith, Sherri P'19
Stewart, Dan P'19 & Christine P'19
Strauss, Steven P'14 & Julia P'14
Stupak, Jason P'20 & Sharon P'20
Thomson, Jay P'19 & Mary Jo P'19
Tolli, Tim P'13 & Karen P'13
Tutuska, Joseph P'19 & Cynthia P'19
Weissenborn, Robert P'20 & Linda P'20
Wiener, Bob P'17 & Susan P'17
Witter, Tim P'14 & Linda P'14


Previous Years Cross Country/Track & Field Supporters
2014-15 Cross Country/Track & Field Supporters
2015-16 Cross Country/Track & Field Supporters