THANK YOU FOR YOUR SUPPORT!


2014-15 Gridiron Club Membership

Coaching Staff
Susan, Joe
Borich, Matt '01
Bowes, John
Montgomery, R.D.
O'Connor, Michael
Stapleton, Darnell

Lambert Cup Level ($5,000 or more)
Benevento, Mike '93
Benjamin, Ron '67
Burman, George '74
Capone, Roland '66
D'Amelio, Frank & Cam 'P15
Dearstyne, Bill '62, 'P89 & Tockey 'P89
Garrity, Norm '63 & Mary Lou '64
Gorman, John 'P19 & Elizabeth 'P19
Kadien, Tom '78
Layman, Dick '65 & Connie
Marren, David '83 & Caroline '83
McDonald, Mike '80
Mulhall, Brian '89
Schiano, Greg '88 & Christina (Mitchell) '90
Sill, Bob '84
Simon, Herm '51
Sommers, John '61 & Cathy '61
Thompson, Michael '83

Champions Level ($1,000 to $4,999)
Alexander, Ella '67 & David
Andersen, Ric '83
Axe. Dr. Michael '75
Baker, Tim '80
Beecham, Earl '87 & Yvonne
Bent, Hamlet 'P17 & McGwin, Maddona 'P17
Berardinelli, David '93
Berg, Dr. Kenneth 'P17 & Tammy 'P17
Bergfeld, Dr. John '60
Biden, Doug '72
Black, Peter '82
Bravman, John & Wright, Wendelin
Brown, Chip '87
Butler, Stew & Pat 'P15
Cangelosi, Charles '97

Carroll, Chuck '68 & Swarner, Carol
Chernin, Prof. Mitch
Coleman, George 'P99 & Marla 'P99
Coleman, Ross '99
Cosgrove, Ray '62 & Dot '62
Darrup, Chris '90
Davies, Pete '85
Deibler, Corey '01

DeWees, Donald '53
Ditka, Ashton '62
Dominick, Dr. Tom '87
Dretar, Bob '64
Duda, Dr. Marcus '78
Eachus, Jack '60
Elliott, Ben '66
Fallon, Tom '68 
Femovich, Bob '72
Foresman, Bob '90
Grigg, Doug '59
Gruver, Bill & Joan
Gutman, Steven '70
Hackley, Chris '89
Hall, Pete '78
Hart, Ed '85 & Sarah
Havrilak, Dr. Sam '69
Hislop, Jim '79 & Missy '78
Hughes, Ed '83
Huntzinger, Tom '88
Iovine, Luke '87
Johnson, Charlie '63
Johnson, Richard '84 & Carole
Kinney, Art '56
Lillis, Scott '88
Luccarelli, Gene '71
Maiolo, Michael '89
Makovsky, Brian '90
Manigan, Mark '94
Marinak, Dr. Doug '70
Marks, Bobby '67
Marren, David '83 & Caroline '83
Marshall, James '88
Martin, Dr. Tom '92
Marvel, Lee 'P15 & Suzanne 'P15
Mauritz, Peter '81
McClinchie, Col. Alex '64 & Molly
McDevitt, Col. Eddie '73
McGrath, Buzz '77
Molnar, Yancy '91
Murphy, Brian '88
Murphy, Dr. Neil '60
Noteboom, Stephen '96
Novak, Darryl '63 & Sigrid '64
Patzwall, Bob '60
Pechin, Michael 'P19  Jacquelyn 'P19
Pettit, Ray '53 & Peggy
Ranck, Jeff & Debra
Ratkus, Ted '65
Reitzel, Ed '61
Renock, Steve '74
Riker, Ralph '57
Rinaldo, Tony '60
Robinson, Ed '86 & Cherisse
Roush, Dick '51
Rutter, Eric '93
Sangimino, Dr. Mark '84, 'P17 & Dr. Ursula 'P17
Scott, Gary '86 & Mae
Skelton, Dick '60 & Cindy (Helgren) '68
Smith, J.D. '67
Soars, Blair '82
Stolz, Bob
Suth, Rich '92
Turri, Ralph '76
Twiford, Ken '62 & Gail '62
Welty, Andrew '95
Willcox, H.J. '88
Williams, Bob '62
Williams, George '89
Yearick, Kyle '84

Touchdown Level ($500 to $999)
Adams, Tom 'P18 & Elise 'P18
Arentowicz, Frank '69
Barnett, James '92
Bolte, Tim 'P12 & Sheila 'P12
Bonville, Thomas '98
Cangelosi, Mike '06
Christie, Tim '83
Clements, Rennie '63
Craig, G. Michael '73
Cramton, Michael '91
Collins, Tim '85
Cox, Denny '60
Curtis, Noel
Damaschke, Dennis '76
Dorwart, Stephen '91
Fastuca, Doug '87
Fritts, Pete '60
Fritz, Gary '82
Ganz, Paul '54
Gay, Brian '96
Giacomelli, Don '71
Glus, Rob '95
Green, Eric '93
Guyton, Zach '87
Hagman, Eric 'P15 & Mary Lou 'P15
Hart, Duane '94
Henesey, Brian '92
Heuer, John '87
Jansen, Keith '85
Kanty, Chuck '73
Kaslander, Bob '84, 'P16 & Amy 'P16
Kelly, Robert 'P15 & Nancy 'P15
Kimball, Andy '83
King, James 'P16 & Francine 'P16
Krutchkoff, Todd '91
Kunar, Dr. Matthew '99
Leef, Jonathan '88
Luko, Daniel 'P18 & Carrie 'P18
Maloney, RJ '93
Morse, Lindsey P'06
Nauman, Doug '73
Ondrasik, John '73 & Kathleen
Onsdorff, Kim '69
Parisi, Trish '86, 'P19 & John 'P19
Phillips, Dave '83
Reitze, Dave '65
Robinson, Mike '68
Rost, Larry '67
Sakowski, John '96
Schumacher, Jeffrey 'P17 & Mary Ann 'P17
Shehadi, Fred '54, 'P89
Sheldon, Richard 'P17 & Susan 'P17
Shepard, Daron '76
Snyder, Shane '84
Sojka, Dr. Gary & Sandy
Stanley, Matt '00
Susan, Douglas & Jamie
Susquehanna Transit
Thistlewaite, Scott '94
Thompson, Sean '98
Tomeo, Jim '80
Valinoti, Jack '86
Weaver, Dick '68
Wendy's
West Branch Rent-All
Wilcox, Cal '98
Williams, Chet 'P17 & Sue 'P17
Yackanicz, Nick '52
Yuknus, Albert '85
Zarlinski, Stephen '69 & Lorraine

Orange & Blue Level ($250 to $499)
Allsworth, Harry '52
Arcaqngelo, Michael 'P19 & Karen 'P19
Bagdy, Charles '76
Baker, Tom '77
Barrick, Alan & Martha 'P92
Barth, Mark 'P17 & Tash 'P17
Bauersfeld, Peggy
Berelson, Stu '59
Bernardini, Brad '94
Biemer, Tom '84
Bombich, Jeffrey '98
Boyd, Dr. Joel '79 & Cheryl
Brown, Steven '88
BZ Motors Chrysler-Dodge-Jeep
Callahan, Brian '86
Christathakis, Pete '03
Collett, Doug '82 & Kelly '82
Collins, Tim '85
Cooper, Colby '99
Corsey, Ed '85
CR Restaurant, Inc.
Dailey, The Honorable John '74
D'Aloia, Paul '80
Davidson, Mike '77 & Sharon '79
DeFloria, Joe 'P18 & Tammy 'P18
Doak, Ken '71
Donahoe, John & Suzanne
Donahue, Dr. Ken '71
Duncan, Jeff 'P16 & Cindy 'P16
Durtan, Dr. Stan '73
Eberhardt, Bob '69
Eck, Stephen '73 
Farbstein, Mitch '73
Farrell, Tom '99
Feldmann, Gordy '70
Ferguson, Col. Ian '85
Flavell, Stu '81
Fralick, Jason '93
Frassenei, Rogers '58 & Jane (Scheifele) '58
Guadagno, Andy '08
Heather, Fred '65
Henry, Dave '86
Hettche, Leroy '60
Higgins, Bill '91
Hopple, Dennis & Betty Jean
JDK Management Company, Inc.
John, Jim '99
Johnson, Bruce '70
Johnson, Charles '67
Kased, Ramy 'P16
Kawczenski, Matt '03
Kinner, Bill 'P18 & Jennifer 'P18
Klenovic, John '72
Kosakowski, Bill '89
Kress, Jeffrey '75
Kutz, Chuck '89
Lampl, George '89
Lee, Billy 'P18 & Janice 'P18
Locey, Alan '83
Lourdeaux, Joe '02
Lynch, Mark '80
MacGibbon, Glen '83
Manigan, Ed '65
Marcozzi, Tony 'P16 & Dara 'P16
Marks, Dr. Vic '74
Mathias, Larry '60
McClinchie, Col. Alex '64
McDowell, Don '00
Meenan, Dan '89
Miller, Bob '68
Miller, Christopher '90
Misiec, Mariusz '98
Morgan, Marques '09
Morgan, Phil '64 & Karen
Morris III, John '92
Mozal, Nick '08
Myers, Don '61, 'P89 & Marian 'P89
Newcomb, David '93
Newcomb, Todd '88
Nitti, John 'P17 & Patricia 'P17
Pavlechko, Tim '91
Rayhack, John '72 & Jane '73
Retter, Al '70
Rickey, Tom '76
Rielly, James '85
Rivera, Stephen '08
Rohrbaugh, Luke '71
Romango, Kevin 'P17 & Lisa 'P17
Ruger, Randy '70
Sabo '68, Gene
Scalleat, Sam '67
Scheurer, Robert '88
Shelley, Dr. Penn '53 & Dee '59
Silvertip, Inc.
Squires, John '84
Stamos, Prof. Steve & Lucie
Stein, Bill '74
Strohecker, Russ '95
Thompson, Ralph 'GP18 & Gilda 'GP18
Tufts, Brad
Vassar, David '70
Vidmer, Gary '80
von Paris, John '11
Warmington, Todd '03
West, James '63
Williams, Craig '67
Williams, Doug '63
Zappa, Maj. Daniel '94
Zappa, Richard 'P94 & Priscilla 'P94
Zarkoski, Dave

Gridiron Level
Adams, Hunter '98
Alexander, Tom '62
Anderson, Abdullah '18
Anderson, Tyler '11
Atkins, Carter '85
Austin, Paul '91
Barrick, Brett
Bastinck, Derek 'P19 & Wendy 'P19
Bednarik, Tony '87
Beres, Daniel & Barbara
Berg, Bret '17
Berry, Ryan '05
Bloom, Sara '10
Bogorowski Clevenger, Ann '79
Boldt, Chuck '72
Bongiovanni, Richard '82
Borich, Jeff & Ginger 'P01
Boyer, Dave '73
Brady, Jim '60
Brodsky, Jordan '10
Bromfield, Wayne & Kathy
Bronson, Brian '99
Brown, Hollis '69 & Gail '69
Brown, Steve '94
Brune, Joseph '56
Brunnet, Bob '74
Brunt, Larry '77
Bucko, Dwayne & Ulla 'P08
Buell, Harry '88
Bukovec, Mark '84
Burdick, Steve 'P18 & Cathy 'P18
Burman, Dr. Kenneth & Molly 'P96
Butler, Stew & Pat 'P15
Bzdick, John '03
Cadman, Cale '10
Caldwell, Tim '87
Campana, Jack '50
Campbell, Jesse '94
Carita, Joe '87, 'P18
Carpluk, Dr. William '78
Carter, Dr. Pippa 'P17
Cavlovic, Craig '91
Cestari, Ken '58
Chiccino, Anne '69
Chironna, Katherine '55
Citron, Jay '58
Cobelli, Sean '14
Commerford, Gerry
Conners, Roger '59, 'P82 & Carolyn 'P82
Conrad, Terry & Kari
Cook, Don '65
Coons, Bob '67
Cotter, Pete '07

Coverdale, Gregory '92
Cullen, James '65
Davenport, Anthony 'P17
DeGraffenreidt, Aaron '05
DelMauro, Rob 'P16 & Donna 'P16
DeNick, Frank '12

Deppen, Thomas & Betty
Dobbs, Don '54
Dombeck, Charles 'P10 & Gail 'P10
Dougherty, Michael '66
Dzurinko, Andy '65
Elliott, Joe '64
Erdeljac, Dr. Chuck '73
Farrell, Patrick 'P16 & Cathleen 'P16
Fitzsimmons, Bob '58
Foley, Ed '89
G & J Contruction Management, LP
Galligan, Casey '95
Gatto, Al 'P13 & Jo 'P13
Geisler, Barry '93
Gibbon, Bob '85
Gibson, Don '77, 'P15 & Maureen 'P15
Gibson, Justin '05
Gilkey, Clint '60
Giordano, Ron '63
Greenblatt, Jerry '52
Gush, James '81
Gutowski, Walt 'P13 & Charlene 'P13
Haering, Joe '65
Harder, Bob '64
Hardman, Mike '07
Hardt, John
Hardy, Todd '94
Hart, Jeffrey '93
Hart, Lewis '59
Harvey, Tom
Hauck, Ed '75
Henderson, Jack '51
Heneghan, Jim '80
Henn, James '68
Henry, Andy '89
Henry, Tom '80
Hess, Tim 'P17 & Kim 'P17
Hille, Robert '80
Hoffmaster, Bret & Pam 'P16
Holmes, Robert '58
Hoover, Stephen '85
Hubka, Gene '47
Hubka, Terry '68
Hunt, Brad '97
Hunter, Maurette '51
Ityokumbul, Terna '13
James, Mark '73
Jamieson, Sid
Jaroschak, Jim '95
Karlovec, Luke '58
Kaufmann, Dr. Dick '68
Kawzcenski, Brian 'P03, '09 & Joanne 'P03, '09
Keener, Jamie '87
Kelly, Brian
Keltie, Bruce '81
Kisiday, Andrew '76
Klaber, Rich '55
Klawonn, Rob '88
Kopp, Travis '95
Koppes, Margie '58
Kosiras, Chris '79
Kraus, Danielle '99
Kruk, Greg '73
Krusius, Ronald & Deborah
Landis, Daryl '91
Lee, Michael 'P10 & Rhonda 'P10
Le Mon, William '54
Lesifko, Michael '75
Leskinen, Hon. Steve '75
Letteer, John '68 & Jeanne
Lewis, Ronald '69
Lockard, Ken '03
LoGrippo, Joe '60
Lord, Adam '03
Loyer, Jim '74
Lustig, Justin '01
Marranca, Paul '71
Marsilio, Chad '01
Marsilio, Tom 'P01 & Robin 'P01
Mayer, Walter '62
Mayock, Matthew '89
McElhaney, Tom '76
McFarland, Will '86
Medrano, Jose 'P17 & Beverly 'P17
Miller, Matthew '06
Minker, Marion '55
Mironov, Scott '87, P'18 & Susan (Blaschak) '87, P'18
Moncilovich, George '61 & Amelia
Montagna, Jeffrey '05
Montagna, Salvatore 'P05 & Joanne 'P05
Moore, Leslie
Morgan, Bub '66
Morgan, Dennis '63
Morgensen, Thomas & Jean
Morse, Darrell & Wendy 'P18
Morton, Tom '71
Mowery, Bruce '85
Mutzel, Rodger '60
Naylor, David 'P16 & Astrid 'P16
Newcomb, Mal '63 & Carol
Noble, Dr. Ralph '49
Noblett, Thomas 'P15 & Gina 'P15
Omsberg, Jim '66
O'Reilly, Dr. John '70
Ormsby, Michael '84
Orth, Drew '12
Oshinskie, Robert '93
Owers, Kasha
Owers, Paul
Pangburn, Jim '84
Pfeifer, Walt '50
Phelan, John 'P10 & Linda 'P10
Pinnock, Brandon '13
Podbielski, Tony & Paula 'P18
Powell, Ralph '92
Prado, Dennis '90
Quarto, Daniel '88
Rahner, Charles '50
Ranck, Craig '76 & Cathy
Rathbun, Bob
Rauscher, Victor '81
Readinger, Greg '02
Reese, Walter '88
Reh, Donald '77
Reisman, Bruce '58
Rexford, Steve '66
Richards, Tom '64
Rinaldo, Todd '09
Robinson, Jerry 'P19 & Donna 'P19
Rosevear, Scott & Courtney
Sangimino, Joe '14
Scott, Bill '58 & Phyllis (Gilman) '58
Seaman, Cal '50
Sease, Gary '65
Seigfried, Mike '65
Shea, H.
Showell, Leslie 'P17
Skiavo, John '66
Smesko, John '72
Smith, Allan '58
Smyer, Mick & Piper, Dr. Pat
Sommers, John '61
Spahr, Chris '13
Spatafore, John '92
Spielman, Ed '48
Stewart, LCDR Kevin '88
Storm, Eric '03
Street, Erik '90
Surgala, David P'09 & Susan P'09
Swanson, Craig '06
Sweeney, Prof. Tim
Sylvia, Dean '87
Thiel, Will '77
Thistlewaite, Scott '94
Thompson, Charles '14
Thompson, Mike '00
Tighe, Bill '00
Tomlin, Paul '68
Trate, Chris '82
Treston, Mike '06
Treston, Mike P'06 & Maureen P'06
Trotter, Nisan '05
Tyrrell, Dick '63
Utke, Steve '05
Varano, Anthony '02
Velt, Mike 'P18 & Tracey 'P18
Vernoy, Bob '58
Vincent, Michael '67
Vollmar, Jason '11
Watkins, John 'P18 & Kelly 'P18
Weiss, Steven '89
Williams, Tim '77
Wisniewski, Mark '86
Wissman, Greg '08
Wood-Mode Incorporated
Yackel, John '92
Yearick, Al 'P84 & Mary Ellen 'P84
Yeomans, Bill '70
Yordy, Kevin 'P04 & Janet 'P04
Yount, Alec '10 & Jenna (Henderson) '08
Zapotocky, Adrian & Barbara 'P94
Zentz, Richard '73